Dziennikarz skrytykował "Wiadomości" za pominięcie protestu pielęgniarek. Odpowiedziano mu kpiną

"Kolejny dzień brak w TVP informacji o proteście pielęgniarek"- zauważył na Twitterze dziennikarz "Tygodnika Powszechnego". Szybko skomentowano to z oficjalnego konta "Wiadomości".

Rzekomy konflikt między Donaldem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną, pielgrzymka mężczyzn i kryzys imigracyjny - m.in. te tematy poruszono w niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP. Nie wspomniano jednak od trwającym od prawie tygodnia proteście pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka

Zauważył to m.in. dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" Błażej Strzelczyk. "Kolejny dzień brak w TVP informacji o proteście pielęgniarek. Ej! Możecie mówić, że to wina PO, ale, cholera, informujcie chociaż!" - napisał na Twitterze.

Po chwili dziennikarz otrzymał odpowiedź z oficjalnego konta "Wiadomości" - jednak chyba nie taką, jakiej się spodziewał. "Wzrusza nas troska Tygodnika Powszechnego" - napisano. 

"Polecam wzruszyć się też losem pielęgniarek i pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka" - odparł Strzelczyk. "Ale redaktor Strzelczyk pisze to w imieniu własnym, a nie Tygodnika" - zauważyła inna osoba. Odpowiedź "Wiadomości'? "Wiemy, wiemy :))"

Szerzej na ten temat dziennikarz napisał na Facebooku: