Zimoch skrytykował władzę, Polskie Radio odpowiada. "Wypowiedzi niegodne dziennikarza"

1. Polskie Radio odniosło się do krytycznego wobec PiS wywiadu
2. "To krzywdzące opinie, niegodne dziennikarza" - ocenia PR
3. "Proponuję odrzucić emocje" - komentuje to Zimoch na Facebooku

Wywiad Tomasza Zimocha w piątkowym "Dzienniku Gazecie prawnej" wzbudził wiele kontrowersji. Pracujący dla Polskiego Radia dziennikarz i komentator sportowy ostro krytykuje obecną władzę, a także sytuację w mediach publicznych i samym radiu.

Skrytykował m.in. słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która sędziów Sądu Najwyższego nazwała zespołem kolesi. Zapowiadał, że kiedyś Andrzej Rzepliński "będzie bohaterem". Mówił też o dziennikarzach odchodzących z PR, krytykował nowych, niedoświadczonych redaktorów i podkreślał, że za poprzedniej władzy nie było nacisków na dziennikarzy.

"Krzywdzące, grające na skrajnych emocjach opinie"

Wczoraj Polskie Radio przekazało serwisowi branżowemu wirtualnemedia.pl oświadczanie w sprawie wywiadu.

"Opinie nt. sytuacji w mediach publicznych, jakie przedstawił popularny komentator sportowy, są bardzo krzywdzące, grające na skrajnych emocjach, nie mają żadnego odbicia w rzeczywistości, co gorzej angażują Polskie Radio w polityczny spór, którego bardzo chcemy unikać"- czytamy w oświadczeniu.

"Obecne kierownictwo Radia od początku swojej misji wielokrotnie publicznie deklarowało chęć spluralizowania mocno jednostronnego w ostatnich latach przekazu" - deklaruje PR. Według autorów oświadczenia, wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne", "naruszają etykę zawodową" i są "niegodne dziennikarza".

"Gest red. Zimocha jest po prostu wulgarny"

Radio skrytykowało także... zdjęcie, zilustrowano wywiad. Widać na nim Zimocha z naciągniętym na głowę kapturem, wykonującego tzw. gest Kozakiewicza.

"Jak można interpretować ilustrujący wywiad gest red. Zimocha, gest który podczas olimpiady w Moskwie miał swój ciężar gatunkowy, natomiast obecnie jest po prostu wulgarny" - czytamy w oświadczeniu. "W czyją stronę jest skierowany? Redaktor Zimoch swoimi wypowiedziami jak i gestem być może chce sprowokować wojnę, której w Polskim Radiu nie ma" - ocenia PR. 

Jeszcze wczoraj wieczorem sam Zimoch skomentował oświadczenie na Facebooku. "Proponuję odrzucić emocje. Nie doszukiwać się tego czego nie ma. Nie dorabiać ideologii. Namawiam, byśmy próbowali rozmawiać bez względu na sympatie czy poglądy. Proszę, by szanować instytucje prawa" - napisał. "Nikogo nie obraziłem..." - zaznaczył na koniec.

Komentarze (151)
Zimoch skrytykował władzę, Polskie Radio odpowiada. "Wypowiedzi niegodne dziennikarza"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 93 razy 73

  Pan Zimoch trafił bardzo celnie , zabolała pisiorów prawda rzucona prosto w ślipia , tak trzymać panie Zimoch niech ich skręca

 • fakiba

  Oceniono 82 razy 66

  Brawo panie Zimoch tak trzymać , a ataku na pana można się było spodziewać

 • 7ogamihcra

  Oceniono 71 razy 53

  Panie Zimoch, Pan taki inteligentny a nie rozumie, że popieprzona narodowo-bolszewicka partia antypolskich szubrawców, która ma w tytule słowa "prawo" i "sprawiedliwość" nie ma najmniejszego nawet zamiaru przestrzegać jakichkolwiek praw a sprawiedliwość musi być zawsze po ich stronie.
  Nie rozumie Pan również, że ci pismacy co pracują w pisowskiej tubie propagandowej, po prostu muszą Pana krytykować, bo w przeciwnym wypadku ich z pracy wyrzucą, jako nie pasujących do "wizerunku" ?

 • fakiba

  Oceniono 68 razy 52

  A to pisie radio które krytykuje pana Zimocha jakieś nazwiska ma , czy tak samo z siebie

 • mjr_wstrzas

  Oceniono 57 razy 41

  Krytyka PiS-u zawsze wywołuje oburzenie. Może jakiś przepis wprowadzić, na wzór tego o obrazie uczuć religijnych? I to tylko w połowie żart, zważywszy na fakt, że ta partia to już sekta, a wyznawcy nie tolerują innowierców.

 • 1627cb1410

  Oceniono 52 razy 40

  ponad 70% dziennikarzy zajmujących się polityką (i 100% zajmujących się gospodarką) krytykuje pisiarnię. reszta to przydupasy pokroju gmyza, piesków wSierści, pereirów, wildsteinów bucowatych i innych pobudzinów spod skrzydeł rydzykowych...
  wszystkich sekta smoleńska będzie krytykować?! spróbujcie! ...i poczekajcie na riposty z całego środowiska.

 • leszek.30

  Oceniono 47 razy 29

  Nie Polskie Radio, tylko radio PiS-bolszewii , czyli jeden z wydziałów propagandy reżimu Kaczyńskiego..!!!

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 24

  Szkoda , że dni pana Zimocha w Polskim radiu są już policzone , zaraz się dowie że nie pasuje do pisiej koncepcji

 • mirekbst

  Oceniono 28 razy 20

  Panie Tomaszu, po śmierci Jana Ciszewskiego myślałem, że już nikt nigdy nie potrafi go zastąpić. (Był jeszcze Bohdan Tomaszewski, ale to inny temat). Chcę, żeby Pan wiedział, że to Pan właśnie jest tym który kontunuuje tamten klimat, tamego ducha, tamto wpajanie zamiłowania do piłki nożnej. Gdy "leci" transmisja tv, a Pan to komentuje w radiu, to w mojej rodzinie (i wśród przyjaciół) wszyscy wyciszamy głos w telewizorach, a dodajemy Pana komentarz z radia. To są dopiero emocje!!! Trzymamy za Pana kciuki. Wiemy, że Pan ma rację. Niech Pan wytrwa i nie daje się. To dziadostwo musi się niebawem skończyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX