Język angielski, poziom podstawowy i rozszerzony! MAMY ODPOWIEDZI. ZOBACZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO!

JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY I ROZSZERZONY - MAMY ODPOWIEDZI! Sprawdź, czy udzieliłeś poprawnych odpowiedzi na maturze z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Przykładowe odpowiedzi z egzaminu maturalnego z języka angielskiego znajdziesz w serwisie Edulandia.pl. Zobacz, czy twoje rozwiązania pokrywają się z odpowiedziami udzielonymi przez naszych ekspertów.

Sprawdź arkusz Matura 2014, język angielski, poziom podstawowy

Sprawdź przykładowe odpowiedzi Matura 2014, język angielski, poziom podstawowy

 

Sprawdź arkusz Matura 2014, język angielski, poziom rozszerzony

 

Sprawdź przykładowe odpowiedzi Matura 2014, język angielski, poziom rozszerzony

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2014 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl -

Matura 2014 - odpowiedzi i arkusze, harmonogram

Dzisiaj 7 maja o godzinie 9.00 około 333 700 maturzystów przystąpiło do egzaminu z języka obcego. Jak co roku większość z nich wybrała język angielski. Sam egzamin trwał 120 minut. Mamy arkusze i odpowiedzi z języka angielskiego na poziomie podstawowym!

Angielski podstawowy? Easy!

Tegoroczni maturzyści zaraz po egzaminie deklarowali, że był on bardzo łatwy. Twierdzą, że to miła odmiana po doświadczeniach ostatnich dwóch dni. Zarówno część związana z odsłuchiwanym materiałem, jak i ta, w której trzeba było odpowiedzieć na pytania na podstawie tekstu czytanego nie sprawiły większości naszych rozmówców większych problemów. "Była mega prosta w porównaniu do tego co było na matematyce i polskim." - mówi Marysia, uczennica jednego z warszawskich liceów. - "Po wczorajszej matematyce spodziewałam się czegoś trudnego, a tu proszę. Miło, spokojnie." - dodaje Magda z tej samej szkoły.

Co sprzedawali maturzyści?

Dziś w ostatnim zadaniu maturzyści mieli za zadanie napisać list do znajomego, w którym informują, że sprzedali przez Internet jakiś przedmiot i jak przebiegła ta transakcja. Sprzedawali najczęściej elektronikę. Komputer dla gracza, odtwarzacz. mp3, telefon, telewizor. Pojawiał się samochód, rower, zegarek lub różne części garderoby. Jedna z maturzystek wykazała się wyobraźnią i na Facebooku przyznała, że sprzedała... za 2000 dolarów stół z epoki Elżbiety I, który należał do Szekspira, który natomiast był jej rodziną. Można? Można. Był też pomysł następujący: "Sprzedałam Ferrari, miało wybite szyby i połamane drzwi. To Ferrari należało wcześniej do Lady Gagi, a kupił je jej fan. Auto poszło za milion dolców. Odwożąc cacko złamałam nogę. Taka sytuacja."

Matura 2014, język angielski - jakie wyniki uzyskali maturzyści w zeszłym roku?

W zeszłym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło 315 354 uczniów. Język angielski na poziomie podstawowym zdawało 292 927 maturzystów. Średni wynik uzyskany przez uczniów na egzaminie maturalnym z języka angielskiego wynosił od 68 proc. do 72 proc. punktów. Tylko 4% uczniów ze wszystkich zdających uzyskało maksymalną ilość punktów z podstawowego poziomu egzaminu maturalnego z języka angielskiego w 2013 roku.

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym w 2013 roku wypadła najlepiej w liceach ogólnokształcących. Średni wynik wynosił 69 procent.

Matura 2014, język angielski - co sprawiło najwięcej trudności maturzystom?

Analizy zeszłorocznych egzaminów maturalnych z języka angielskiego na poziomie podstawowym pokazały, co sprawia najwięcej trudności uczniom. Jak podaje CKE, najwięcej kłopotów sprawiło maturzystom rozwiązanie zadań wielokrotnego wyboru wymagających selekcjonowania informacji zaczerpniętych z tekstów słuchanych i pisanych. Ponadto uczniowie najwięcej punktów stracili w tych miejscach, gdzie zadanie wymagało połączenia informacji z różnych części tekstu. Podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie mieli także trudność ze zredagowaniem bogatego leksykalnie i poprawnego językowo tekstu.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2014" bez tajemnic.