Są wyniki sekcji. Prokuratura: Zarzuty wobec matki Madzi bez zmian

Wstępne wyniki sekcji zwłok Madzi nie dają podstaw do zmiany zarzutów dla matki - oświadczyła dziś rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Wg nich przyczyną śmierci był uraz głowy. Zlecono jednak kolejne badania, a śledztwo ?nie zostało jeszcze zakończone?.

Po wstępnych zewnętrznych oględzinach i sekcji zwłok prokuratura nie ma podstaw, żeby podważyć zeznania złożone przez podejrzaną w prokuraturze w sobotę - powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Zgon 6-miesięcznej Madzi nastąpił, jak powiedziała wstępnie, w wyniku "tępego urazu tyłogłowia". - Prokurator biorący udział w sekcji zwłok zlecił jednak kolejne badania tak, aby dokładnie ustalić mechanizm powstałych obrażeń ciała - tłumaczyła rzeczniczka.

Jak podkreśliła Zawada-Dybek, na razie prokuratura opiera się tylko na wstępnych wynikach sekcji i ciągle oczekuje na ostateczny protokół - z tego też powodu nie może podać do wiadomości publicznej całościowych wyników dotychczasowych oględzin.

22-letniej Katarzynie W. postawiono na razie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Poszukiwania ciała zaginionej sześciomiesięcznej Magdy [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: