Czechy. Nie mieli czym wykończyć chodnika. Wylali beton i wyryli wzór. "Ostrawski surrealizm" podbija sieć

Na pomysłowe rozwiązanie wpadli pracownicy budowlani, którzy wykańczali chodnik w Ostrawie (Czechy). Gdy zabrakło kostki brukowej, wykonawcy zalali dziurę betonem i wyryli w niej wzór w kratkę. - Lepsze to niż płakać nad skręconą kostką - kwitują z rozbawieniem przedstawiciele lokalnych władz.

W mediach społecznościowych popularność zyskuje "ostrawski surrealizm", nazywany również "ostrawską nowoczesnością". Niecodzienne pojęcie pojawiło się po tym, jak do internetu trafiło zdjęcie niedokończonego chodnika na placu w ostrawskiej dzielnicy Zábreh w Czechach.

Zobacz wideo Konwoje z potrzebnymi artykułami docierają z Egiptu do Strefy Gazy [Źródło: Reuters]

Ostrawa. Kostka brukowa narysowana na betonie. Budowlańcy puścili wodze fantazji

Jak poinformował czeski portal informacyjny iDNES.cz, gdy zatrudnionym tam robotnikom zabrakło kostki brukowej, postanowili zalać pozostałą dziurę betonem. Dla uzyskania lepszego efektu pracownicy budowlani wyryli w masie linie, które po połączeniu w kratkę mają imitować kostkę brukową. "Ostrawa to nie miasto, to styl życia" - komentowali rozbawieni użytkownicy.

Jak się jednak okazało, za nietypowym sposobem wykończenia stoi coś więcej niż tylko chęć skorzystania z okazji do żartu. Jak wyjaśniła w rozmowie z lokalnymi mediami Gabriela Gödelová, rzeczniczka władz dzielnicy, kostki brukowej zabrakło, ponieważ jej część została skradziona. W związku z potencjalnym zagrożeniem dla przechodniów podjęto decyzję o zabetonowaniu dziury do czasu wykończenia chodnika.

"Ostrawski surrealizm" rozbawił internet. Władze dzielnicy: Lepsze to, niż płakać nad skręconą kostką

Dni "ostrawskiej nowoczesności" są jednak policzone, ponieważ dodatkowa kostka brukowa ma zostać dostarczona i umieszczona na swoim miejscu już na przełomie października i listopada. Władze miasta są świadome szumu, jaki wywołał w internecie sposób załatania chodnika. - Czasy są trudne i jeśli chwilowa "modyfikacja" chodnika wywołuje uśmiech, to lepsze to niż płakać nad skręconą kostką - skwitowała sprawę Gödelová.

Więcej o: