Joe Biden ostrzega Iran: Jeśli nadal będą atakować naszych żołnierzy, odpowiemy

- Moje ostrzeżenie dla ajatollaha było takie, że jeśli w dalszym ciągu będą atakować naszych żołnierzy, to odpowiemy - powiedział Joe Biden. Prezydent USA odniósł się do ataków na bazy wojskowe w Iraku i Syrii.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Australii Anthonym Albanese, że Izrael ma prawo odpowiedzieć na atak Hamasu, ale musi zrobić "wszystko, co w jego mocy", aby chronić cywilów. Dodał, że ataki izraelskich osadników na Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu muszą "natychmiast ustać".

Zobacz wideo Czy Polacy w najbliższym czasie wreszcie będę płacić niższe raty kredytu?

Jak podaje USA Today, prezydent odniósł się ponadto do ataków na amerykańskie bazy w Syrii i Iraku, które przeprowadził wspierany przez Iran Hamas. Rannych zostało ponad 20 żołnierzy. Biden podkreślił, że wojska USA stacjonują na Bliskim Wschodzie od dekad i walczą tam m.in. z ISIS. - Moje ostrzeżenie dla ajatollaha (Alego Chameneia) było takie, że jeśli w dalszym ciągu będą atakować naszych żołnierzy, to odpowiemy i powinien być przygotowany - powiedział Biden. 

USA Today przypomina, że USA nie utrzymują formalnych stosunków z Iranem, nie jest więc jasne, w jaki sposób Biden przekazał komunikat ajatollahowi. 

Więcej o: