Rosja zareagowała na orędzie Joe Bidena. Dmitrij Pieskow: Nie przystoi odpowiedzialnym przywódcom

Joe Biden porównał Władimira Putina do Hamasu. Na słowa prezydenta Stanów Zjednoczonych zareagował Kreml. - Nazwisko Putina jest integralną częścią wewnętrznego życia politycznego w USA - skomentował Dmitrij Pieskow. - Nie powiedział ani słowa o tym, że jak dotąd wszystkie wysiłki mające na celu powstrzymanie Rosji były bardzo, bardzo nieskuteczne - dodał.

Joe Biden w czwartek (19 października) wygłosił orędzie do narodu, którego tematem był Bliski Wschód i Ukraina. Prezydent wskazał na podobieństwa między Władimirem Putinem a Hamasem. - Reprezentują różne zagrożenia. Ale mają to ze sobą wspólnego, że chcą kompletnie unicestwić sąsiednie demokracje - powiedział. Na odpowiedź Kremla nie trzeba było długo czekać.

Zobacz wideo Draginja Nadażdin: Czekamy tylko na sygnał do wjazdu z większą pomocą dla Strefy Gazy

Rosja zareagowała na orędzie Bidena. Dmitrij Pieskow: To bardzo emocjonalny czas...

Do słów amerykańskiego prezydenta odniósł się rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Publicznie stwierdził, że nazwisko rosyjskiego przywódcy stanowi integralną część wewnętrznego życia politycznego w Stanach Zjednoczonych. - Generalnie temat Putina w retoryce przedstawicieli amerykańskiego establishmentu, poczynając od niskiego, poprzez średni, po najwyższy szczebel, jest czymś stałym - ocenił. - Widać to gołym okiem - dodał. 

Pieskow, którego kraj 24 lutego 2022 roku zaatakował Ukrainę, dodał, że obecnie widzimy "potencjalnie groźny moment jeśli chodzi o sytuację międzynarodową". - To bardzo emocjonalny (czas - red.), jest wiele emocji w przemówieniach różnych polityków, w tym polityków najwyższego szczebla i przedstawicieli rządów. Ale taka retoryka nie przystoi odpowiedzialnym przywódcom państw - ocenił. - Nie akceptujemy takiego tonu w stosunku do Federacji Rosyjskiej, w stosunku do naszego prezydenta - dodał.

Dmitrij Pieskow o działaniach USA: Wysiłki były i będą nieskuteczne

Joe Biden w orędziu potwierdził również gotowość Stanów Zjednoczonych do wywierania dalszej presji na Rosję, celem powstrzymania jej dalszej ekspansji. Pieskow uznał tę informację za oczywistość. - Wiedzieliśmy o tym od dawna i to nie jest tajemnicą. Ale jednocześnie Biden nie powiedział ani słowa o tym, że jak dotąd wszystkie wysiłki mające na celu powstrzymanie Rosji były bardzo, bardzo nieskuteczne. W przyszłości też takie będą - zapowiedział.

Więcej o: