Tragiczny wypadek autokaru w Wenecji. Zginęło 21 osób. Jest nagranie z kamery monitoringu

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku z udziałem autokaru, do którego doszło we wtorek wieczorem w Mestre, leżącej na lądzie części Wenecji. Pojazd pełen turystów spadł z wiaduktu. Zginęło 21 osób, 15 zostało rannych. Lokalne media publikują krótkie nagranie, na którym widać zdarzenie.

Autobus o hybrydowym napędzie przewoził turystów z różnych krajów z Laguny na kemping w Mestre. Kierowca na estakadzie w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem. Autokar rozbił barierkę i spadł na położoną 15 metrów niżej trakcję kolejową. Natychmiast na miejsce przybyły służby ratownicze. Wybuchł pożar, który szybko ugasili strażacy.

Zobacz wideo Komorowski: PiS próbował przykryć aferę wizową atakami na film Holland

Lokalne media publikują nagranie z kamery monitoringu. Widać na nim moment, w którym doszło do zdarzenia.

 

Wypadek w Wenecji. Autokar spadł z wiaduktu

19 osób zginęło na miejscu, a dwie po drodze do szpitala.  Dziewięciu z nich to Ukraińcy, czterech było obywatelami Rumunii, trzech - Niemiec, dwóch - Portugalii. Zginęli również obywatele Chorwacji, Republiki Południowej Afryki oraz kierowca autobusu, który był Włochem. Wśród ofiar śmiertelnych jest kilkoro dzieci.

15 osób zostało rannych, 10 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Ranni to Ukraińcy, Hiszpanie, Austriacy, Niemcy, Chorwat i Francuz. Badająca przyczyny katastrofy podejrzewają, że kierowca pojazdu, który zginął w wypadku, zasłabł na chwilę przed zdarzeniem. Nie odnaleziono śladów hamowania. Z doniesień medialnych wynika, że mężczyzna rozpoczął zmianę dwie godziny przed tragedią.

Więcej o: