Turcja błyskawicznie odpowiada na zamach w Ankarze: Naloty na pozycje Partii Pracujących Kurdystanu

Tureckie lotnictwo przeprowadziło naloty na pozycje Partii Pracujących Kurdystanu w północnym Iraku. Jest to odpowiedź na zamach przeprowadzony przez bojowników kurdyjskich w Ankarze.

Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że zniszczonych zostało około 20 celów oraz "zneutralizowano znaczną liczę terrorystów".

Dzień wcześniej w stolicy Turcji - Ankarze - dwóch napastników zaatakowało budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Resort poinformował, że był to zamach terrorystyczny. Jeden z napastników został zabity na miejscu, drugi zdetonował przymocowany do ciała ładunek wybuchowy. Rannych zostało dwóch strażników.

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty na Marszu Miliona Serc: Chcę, żeby pedofil był przenoszony z parafii do więzienia, a nie z parafii do parafii

Do zamachu przyznała się separatystyczna Partia Pracujących Kurdystanu walcząca od lat o oderwanie Kurdystanu od Turcji i utworzenie niepodległego państwa Kurdów.

Turecka armia regularnie przeprowadza operacje lądowe i powietrzne przeciwko bojownikom PKK, których uznaje za terrorystów.

Więcej o: