Władimir Putin na unikatowym nagraniu z lat 90. Tajne wakacje, dres i "kiepska fryzura" [WIDEO]

Fińska telewizja opublikowała nieznane dotąd nagrania z Władimirem Putinem. Przekazano, że materiały zostały nakręcone podczas wakacji spędzanych przez Putina w Finlandii w latach 90. Filmy pokazują, jak prezydent Rosji "wyglądał, zanim się wzbogacił".

Uśmiechnięty Władimir Putin w dresowych spodniach i ortalionowej kurtce gra w ping-ponga oraz rzutki, ucztuje i łowi ryby. Takie sceny z życia Putina można zobaczyć, oglądając archiwalne materiały z lat 90., do których dotarła fińska telewizja Yle. Poinformowano, że te unikatowe nagrania pochodzą z "tajnej podróży do Finlandii", którą Putin odbył, zanim został prezydentem Rosji.

Zobacz wideo Marcin Ociepa: Agresywną politykę Putina trzeba było powstrzymać 15 lat temu

Władimir Putin na nagraniu z lat 90. "Kiepska kurtka, kiepska fryzura, kiepska koszulka bez rękawów"

- Tak wyglądał Putin, zanim się wzbogacił: w kiepskiej kurtce, z kiepską fryzurę i kiepską koszulką bez rękawów wykonujący codzienne czynności - skomentował nagrania z Władimirem Putinem ekspert ds. Rosji i były korespondent "The Guardian" w Moskwie Luke Harding.

 

Wśród osób, które są widoczne na filmach opublikowanych przez fińską telewizję, można zobaczyć także m.in. ówczesnego mera Sankt Petersburga Anatolija Sobczaka. W trakcie wakacji w Finlandii Sobczak był partnerem Putina w grze deblowej podczas rozgrywek tenisa stołowego.

Podczas wakacji w Finlandii w latach 90. Władimir Putin "wygląda raczej na człowieka niż na upiora"

Jak zauważył Luke Harding, obecny wizerunek prezydenta Rosji znacznie różni się od tego, co pokazują nagrania z lat 90. Ekspert ds. Rosji podkreślił, że widać na nich uśmiechniętego, niepozornego, młodego polityka z niedbałą fryzurą, który nie wygląda na męża stanu. - Najbardziej uderzające jest to, że się uśmiecha. Wygląda raczej na człowieka niż na upiora, którym się stał - stwierdził Luke Harding.

Fińska telewizja przekazała, że nieznane dotąd materiały z Władimirem Putinem nakręcono na terenie gminy Raseborg, położonej około 100 km od Helsinek. Poinformowano, że Putin przebywał podczas wakacji w willi należącej do firmy Thomesto, która miała powiązania biznesowe z Rosją.

Dziennikarze stwierdzili, że "nie ujawnią źródła filmów, ponieważ reakcja Putina na rewelacje dotyczące jego życia osobistego może być nieprzewidywalna", a "ze względów bezpieczeństwa nie podano nazwisk rozmówców".

Więcej o: