Sophia Loren w szpitalu. Aktorka przeszła poważną operację po wypadku w swoim domu w Szwajcarii

Sophia Loren trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w jej domu w Genewie. 89-letnia aktorka doznała poważnych obrażeń. Przeszła już pilną operację i przebywa w szpitalu w Szwajcarii.

Ikona włoskiego kina Sophia Loren w niedzielę 24 września upadła w łazience w swoim domu w Szwajcarii. Aktorka doznała licznych obrażeń - poinformował "The Hollywood Reporter". Teraz czeka ją długa rekonwalescencja.

Zobacz wideo "The Life Ahead" - zwiastun. Sophia Loren po raz pierwszy od 11 lat na ekranie. Gra polską Żydówkę

Sophia Loren trafiła do szpitala. Aktorka przeszła operację

Według informacji przekazanych przez "The Hollywood Reporter" aktorka doznała kilku złamań biodra i poważnego złamania kości udowej. Obrażenia były na tyle poważne, że wymagały pilnej operacji - poinformowało źródło bliskie aktorce. "Panuje ostrożny optymizm co do wyniku operacji i powrotu do zdrowia Loren, który obejmie krótką rekonwalescencję, a następnie długą rehabilitację" - przekazał "THR".

Synowie aktorki Carlo i Edoardo towarzyszą jej w szpitalu. Przypomnijmy, ostatni publiczny występ aktorki odbył się 2 września br. na pokazie mody Armaniego w Wenecji, zorganizowanym podczas 80. Festiwalu Filmowego w Wenecji. 26 września Loren miała wziąć udział w otwarciu restauracji we włoskim mieście Bari na południu kraju. To tam znajduje się czwarta restauracja, która nosi jej imię. Aktorka miała w tym miesiącu otrzymać również honorowe obywatelstwo miasta Bari.

Najnowsze filmy z udziałem Sophii Loren

Najnowszy pełnometrażowy film fabularny z udziałem 89-letniej Sofii Loren ma tytuł  "Życie przed sobą" ("The Life Ahead", na podst. powieści Romana Gary), a wyreżyserował go Edoardo, syn aktorki. Loren otrzymała za niego nagrodę Davida di Donatello dla najlepszej aktorki. Natomiast w 2021 roku była bohaterką krótkometrażowego filmu dokumentalnego Netflix "Co zrobiłaby Sophia Loren?" ("What Would Sophia Loren Do?").

Więcej o: