Cypr. Zginął Polak, który szedł pieszo po autostradzie oraz policjant, który starał się mu pomóc

Mężczyźnie z Polski, który na Cyprze szedł pieszo po autostradzie, próbował pomóc cypryjski policjant - usiłował go nakłonić, by zszedł z drogi. Podczas tej interwencji obaj zostali potrąceni przez jadący samochód. 50-letni policjant zginął na miejscu, 48-letni Piotr W. zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja prowadzi śledztwo w sprawie wypadku. Na Cyprze ogłoszono trzydniową żałobę.

22 września na Cyprze miało miejsce tragiczne zdarzenie z udziałem Polaka. Według oficjalnego komunikatu policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie idącej pieszo po autostradzie między miejscowościami Ajia Napa i Larnaka. Po dotarciu na miejsce, w okolice ronda Rizoelia, funkcjonariusze z komendy w Woroklini spostrzegli mężczyznę. Według ustaleń policji był nim pochodzący z Polski 48-letni Piotr W., mieszkaniec Paralimni.

Zobacz wideo Wypadek na autostradzie w Czechach. Zderzyło się 20 samochodów osobowych i 16 ciężarówek

Cypr. Policjant i mężczyzna pochodzący z Polski zginęli na autostradzie

Policjant zaparkował radiowóz na pasie awaryjnym i starał się nakłonić Piotra W. do opuszczenia autostrady. W trakcie interwencji Polak oraz jeden z policjantów, 50-letni funkcjonariusz, zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód typu SUV. Do wypadku doszło około godziny 19.40.

Policjant zginął na miejscu. Piotr W. został przetransportowany do szpitala w Larnace, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 45-letni kierowca samochodu, który potrącił policjanta i Polaka, został poddany testom na obecność alkoholu i narkotyków we krwi. Ich wyniki były negatywne.

Cypr. Trzydniowa żałoba z powodu śmierci policjanta. "Był sumiennym funkcjonariuszem"

Policja w Larnace bada szczegółowe okoliczności wypadku. W związku ze śmiercią funkcjonariusza komendant policji ogłosił trzydniową żałobę.

- Był sumiennym funkcjonariuszem, który stracił życie starając się uratować człowieka - opisywał go Christos Andreou, rzecznik prasowy policji w rozmowie z portalem Cyprus Mail. Policjant był ojcem dwójki dzieci w wieku 13 i 15 lat.

Więcej o: