Indie. Dziewczynka urodziła się z 26 palcami. Rodzice nie wierzą w diagnozę lekarzy, mają "boską" teorię

W Indiach na świat przyszła dziewczynka z 26 palcami. Lekarze utrzymują, że dziecko urodziło się z polidatkylią - rzadką wadą wrodzoną. Innego zdania są jednak rodzice noworodka. Najbliżsi twierdzą, że dziewczynka jest reinkarnacją hinduskiego bóstwa z okolicznej świątyni.

W sobotę 16 września w Indiach urodziła się dziewczynka z 26 palcami - informuje "New York Post". Poród odbył się w mieście Bharaptur w stanie Radżastan w północno-zachodniej części kraju. Dziewczynka ma siedem palców u każdej ręki i sześć palców u każdej stopy. Lekarze twierdzą, że dziecko urodziło się z rzadką wadą wrodzoną. Rodzice utrzymują jednak, że jest ono reinkarnacją hinduskiej bogini.

Zobacz wideo Varanasi - święte miasto Indii. Dlaczego niektóre kobiety nie mogą przychodzić nad Ganges?

Rodzice o cudownej reinkarnacji. Lekarze tłumaczą: To wada wrodzona

Rodzina dziewczynki uważa, że córka jest drugim nadejściem Dholagarh Devi - bóstwa, którego świątynia znajduje się niedaleko miejsca, w którym narodziło się dziecko. Posążki bogini przedstawiają ją na ogół jako młodą dziewczynkę z wieloma rękami.

Lekarze wyjaśniają jednak, że to żaden cud, a dziewczynka urodziła się z polidaktylią. Zwracają jednocześnie uwagę, że dodatkowe palce nie oznaczają żadnych ciężkich problemów zdrowotnych. - Nie ma nic złego w posiadaniu 26 palców, ale jest to zaburzenie genetyczne. Poza tym dziewczynka jest kompletnie zdrowa - informował doktor BS Soni ze szpitala, w którym urodziło się dziecko.

 

Rodzina celebruje narodziny dziewczynki. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi"

Według doniesień mediów rodzina jest zachwycona faktem przyjścia na świat dziewczynki, który uznają za cud. Narodziny celebruje nie tylko Sarju Devi, 25-letnia matka dziecka, i Gopal Bhattacharya, zatrudniony w policji ojciec, ale również dalsi członkowie rodziny.

- Moja siostra urodziła dziecko, które ma 26 palców. Uważamy je za inkarnację Dholagarh Devi. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - informował lokalne media brat matki. Sarju Devi, 25-letniej matki dziewczynki. - Przyszła do naszego domu jako bogini. Mamy ogromne szczęście, że Lakszmi (hinduska bogini szczęścia - red.) urodziła się w naszej rodzinie - komentował natomiast wuj dziewczynki cytowany przez "The Economic Times".

Więcej o: