Tragiczny wypadek na autostradzie w Niemczech. Nie żyją dwaj kierowcy z Polski

W wyniku wypadku, do którego doszło pod koniec sierpnia w Saksonii-Anhalt, zginęło dwóch Polaków - przekazała niemiecka policja. To kierowcy w wieku 31 i 47 lat.
Zobacz wideo Piotr Kuczyński: Akcje na GPW są wciąż tanie i warto w nie inwestować długoterminowo

O zdarzeniu informowaliśmy 30 sierpnia. Na autostradzie nr 2 w Saksonii-Anhalt zderzyło się 5 ciężarówek, w tym jedna przewożąca materiały niebezpieczne i druga z podtlenkiem azotu. Z informacji gazety "Rheinishe Post" wynikało, że kierowca ciężarówki do przewozu towarów niebezpiecznych przeoczył koniec korka na placu budowy między skrzyżowaniami Theeßen i Burg-Ost i uderzył pojazdy. W karambol uderzyła kolejna ciężarówka, przewożąca podtlenek azotu, w wyniku czego doszło do eksplozji i pożaru. W drodze miał powstać 2-metrowej głębokości krater. 

Tragiczny wypadek w Niemczech. Nie żyją dwaj kierowcy z Polski

W wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby - 31-latek, który prowadził ciężarówkę przewożącą butle z tlenem oraz 47-letni kierowca tira. Jak podaje "Bild", mężczyzn udało się już zidentyfikować. Jak przekazała policja, obaj są polskimi obywatelami. 

Niemieckie media opisują, że w wyniku zderzenia uszkodzonych lub kompletnie zniszczonych zostało 20 pojazdów. Droga została uszkodzona na długości około 40 metrów. Konieczna była wymiana nawierzchni. "Bild" podaje, że autostrada, na której doszło do wypadku, jest uważana za najbardziej niebezpieczną drogę w Niemczech. Tylko na terenie Saksonii-Anhalt doszło na niej do 1145 wypadków w ubiegłym roku. 

Więcej o: