Katastrofa lotnicza elitarnego zespołu akrobatycznego. Samolot spadł na auto, zginęła 5-latka

Samolot zespołu akrobacyjnego Frecce Tricolori rozbił się w trakcie ćwiczeń w Turynie. Maszyna spadła na samochód, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Zginęła 5-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło krótko po starcie z lotniska Turin Caselle na północy Turynu. Jak widać na nagraniu, dziewięć samolotów startowało w dwóch kluczach, a po chwili jeden z nich przestał unosić się wraz z formacją. Po kilku sekundach pilot musiał już wiedzieć, że jego maszyna się rozbije - tuż przed zderzeniem z ziemią zdołał się katapultować.

Samolot lub jakaś jego część uderzyła w samochód, w którym znajdowała się czteroosobowa rodzina. Pięcioletnie dziecko zginęło. Rodzice i drugie dziecko, dziewięcioletnie, odniosło poparzenia. Poparzony jest również pilot samolotu.

Na zdjęciach z miejsca tragedii widać wrak samolotu w polu kukurydzy oraz spalony i zniszczony przewrócony samochód na skraju drogi.

Tragedia w bazie lotniczej w Ramstein

Frecce Tricolori to zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych. Piloci przygotowywali się do pokazu z okazji setnej rocznicy powołania Sił Powietrznych.

W 1988 roku doszło do tragicznego wypadku z udziałem akrobatów w bazie lotniczej w Ramstein. Podczas pokazu, który obserwowało około 300 tys. osób, zderzyły się ze sobą trzy samoloty. Maszyny runęły na ziemię i zabiły łącznie 70 osób. Setki widzów zostały ranne.

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59. Otworzy drogę do "cichych" samolotów pasażerskich?
Więcej o: