Wojna w Ukrainie. W sieci pojawiło się niezwykłe wideo z bitwy pancernej. Rosja "nie miała szans"

W sieci pojawiło się wideo przedstawiające rzadkie zjawisko, jakim jest bitwa pancerna pomiędzy dwoma rosyjskimi czołgami i Leopardem 2A6. Nagranie ma pochodzić z początku ofensywy Ukrainy podczas wojny. Na materiale można zobaczyć, jak Rosja nagle wycofuje się ze starcia.

W sieci pojawiło się wideo, które miało zostać nagrane podczas wojny w Ukrainie, a dokładnie na początku ofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie zaporoskim. Materiał ukazuje bitwę pancerną dwóch rosyjskich czołgów przeciwko jednemu Leopardowi 2A6. W mediach społecznościowych wyjaśniono, dlaczego nagranie można uznać za niezwykłe.

Zobacz wideo Ukraińskie załogi szkolone na brytyjskich czołgach Challenger 2

Wojna w Ukrainie. W sieci pojawiło się niezwykłe wideo z bitwy pancernej między trzema czołgami

Bitwa pancerna jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, ponieważ w większości przypadków czołgi są wykorzystywane w działaniach bojowych do wsparcia piechoty lub jako artyleria. Jeżeli nagranie ukazuje prawdziwe wydarzenia i nie zostało zmontowane, to oznacza, że Leopard 2A6 zaatakował dwa rosyjskie czołgi prawdopodobnie T-72B3 lub T-80BWM. Zdaniem blogera Leopard posiada lepszą specyfikację techniczną, umożliwiającą dostrzeżenie wroga, a jego system kierowania ogniem oraz działo są bardziej celne i niezawodne. 

Rosja miała wycofać się ze starcia z Leopardem 2A6 po pierwszym trafieniu. Te czołgi "nie mają szans"

Nagranie ukazuje, że żołnierze wycofali się z pola walki już po pierwszym trafieniu. Rosyjskie czołgi nie były tak skuteczne jak Leopard 2A6, ponieważ posiada on przewagę na dużym dystansie, a atak miał odbyć się z odległości 1,5 kilometra. Taka sytuacja stwarza okazję do ataku celów oddalonych o wartości, które przerastają rosyjski sprzęt. Zdaniem blogera w prawdziwym pojedynku na długich dystansach, rosyjskie czołgi "nie mają szans w starciu z Leopardem".

Zdaniem blogera Leopard 2A6 zastosował pocisk odłamkowo-burzący, który pozwolił na wyeliminowanie Rosjan z bitwy. "Przy uszkodzeniach po takim trafieniu czołg z pewnością nie byłby w stanie stoczyć pojedynku z Leopardem 2A6, a jego partner osłaniał odwrót uszkodzonego" - napisał. W przypadku kontrataku ze strony wroga pancerz czołgu jest wyjątkowo odporny, co zminimalizowałoby jego ewentualne straty.

Jak informowaliśmy w artykule wyżej, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował w poniedziałek 11 września raport. Wynika z niego, że Rosja może rozpocząć kolejną mobilizację wojskową ludności na terenie zarówno kraju, jak i okupowanych terenów. Szacuje się, że wskaźniki poboru do armii mogą sięgać od 400 do 700 tys. osób. Wojskowi zaznaczają, że Rosja ma również planować wezwanie około 40 tys. obywateli Czeczenii

Więcej o: