Media: Eutanazja 36-latki się nie powiodła. Kobieta mogła zostać uduszona poduszką

Katarzyna Rochowicz
Belgijskie media donoszą o nieudanej eutanazji, która miała zostać przeprowadzona u 36-letniej Alexiny. Lekarz i dwie pielęgniarki mieli następnie udusić kobietę za pomocą poduszki.

W środę rano 6 września belgijskie media poinformowały o nieudanej eutanazji przeprowadzonej u 36-letniej Alexiny. Portal Sud Info donosi, że zabieg nie udał się ze względu na podanie zbyt małej ilości substancji, które prowadzają do zatrzymania akcji serca. Belgijskie media informują, że lekarz i dwie pielęgniarki mieli następnie udusić kobietę przy użyciu poduszki. Mimo że do sytuacji doszło w ubiegłym roku, poinformowano o niej dopiero w środę.

Zobacz wideo Paweł Szrot o posiłkach w szpitalach: To priorytet

Belgia. Nieudana eutanazja 36-letniej kobiety

RTL info pisze, że w grudniu 2021 roku u kobiety zdiagnozowano raka. Powiedziano jej, że pozostał jej rok życia. Jednak jej stan zdrowia znacznie się pogorszył w marcu 2022 roku. Pod koniec marca podjęto decyzję o przeprowadzeniu eutanazji, jednak zabieg się nie powiódł. "Medycy musieli ją udusić" - donosi RTL, powołując się na Sud Info.

Belgijska prokuratura została poinformowana o zdarzeniu na dwa dni przed pogrzebem 36-latki. Według lekarza medycyny sądowej kobieta miała na ciele ślady świadczące o tym, że miała być duszona. Partner kobiety i jej córka złożyli już pozew sądowy przeciwko lekarzowi i dwóm pielęgniarkom. Alexina pochodziła z Oupeye w belgijskiej prowincji Liège na wschodzie kraju. 

Więcej o: