Rosja. Atak dronów w pobliżu Moskwy. Jeden został zestrzelony w pobliżu rezydencji Putina [WIDEO]

Drony zaatakowały w nocy obszary położone w pobliżu Moskwy. Jedna z maszyn została zastrzelona w pobliżu rezydencji, której właścicielem jest Władimir Putin, co zarejestrowano na wideo. Niedawno w pobliżu innej posiadłości dyktatora rozmieszczono mobilny zestaw przeciwlotniczy artyleryjsko-rakietowy krótkiego zasięgu.

Według doniesień rosyjskiego portalu Zona Media, w nocy z 4 na 5 września w obwodzie moskiewskim, kałuskim i twerskim zestrzelono trzy drony. Wiadomość o tym przekazał burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin, który nazwał stolicę ostatecznym celem dronów. Jedna z maszyn miała zostać zniszczona w pobliżu Parku Narodowego Zawidowo, gdzie Władimir Putin posiada rezydencję "Rus". 

Zobacz wideo Rosyjskie flagi i zdjęcia Putina. Bośniaccy Serbowie wyrazili poparcie dla Rosji podczas demonstracji

Rosja. Zestrzelono drony lecące w kierunku Moskwy. Jeden z nich zniszczono w pobliżu rezydencji Władimira Putina [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie z zestrzelenia drona nad wsią Zawidowo przez siły obrony powietrznej rosyjskiego Ministerstwa Obrony. "Dron lecący w kierunku Moskwy został zestrzelony w obwodzie twerskim w pobliżu wsi Zawidowo. Znajduje się tam jedna z rezydencji Putina" - napisała NEXTA i zamieściła wideo. Materiał ukazuje rozbłysk uchwycony za pomocą kamery samochodowej.

Jeden z dronów doprowadził do eksplozji w obwodzie moskiewskim. "Informuję, że dzisiaj o godzinie 04:15 siły obrony powietrznej zniszczyły samolot typu UAV nad terytorium dzielnicy miejskiej Istra. Dron leciał w stronę Moskwy. W wyniku upadku wraku zestrzelonego samolotu w SNT 'Wysokowoltnik' zapalił się budynek gospodarczy, garaż o powierzchni 50 m2. Na miejscu są służby ratunkowe, a ogień udało się już ugasić. Wśród mieszkańców i gości dzielnicy nie ma ofiar ani osób rannych. Na miejscu w dalszym ciągu pracuje grupa dochodzeniowo-operacyjna w związku z wszczęciem sprawy karnej z art. 205 - akt terrorystyczny" - napisała Tatiana Wituszewa z lokalnych władz. W tym czasie moskiewskie lotniska wprowadziły tymczasowe ograniczenie lotów: opóźniono prawie 50, a sześć odwołano.

Władimir Putin zabezpiecza rezydencję? Rozmieszczono mobilne zestawy przeciwlotnicze

Według doniesień portalu Ukraińska Pravda, w pobliżu miasta Zarichia rozmieszczono mobilny zestaw przeciwlotniczy artyleryjsko-rakietowy krótkiego zasięgu, o którym poinformowano w rosyjskich mediach już wcześniej - 3 września. Rezydencja Putina znajduje się 10 kilometrów od tego miasta we wsi Nowo-Ogariowo. Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko skomentował doniesienia o zabezpieczaniu tych terenów. "Jak zwykle w Rosji, bezpieczeństwo jest jedynie dla władz" - napisał Heraszczenko.

Więcej o: