Australia. Ośmiolatek zranił się igłą ukrytą w rolce papieru w publicznej toalecie. Policja bada sprawę

W Australii ośmiolatek został ranny, gdy korzystał z publicznej ubikacji. Chłopiec trafił do szpitala, ponieważ ukłuł się igłą od strzykawki zawiniętą w rolkę papieru toaletowego. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Australijscy policjanci badają okoliczności zdarzenia z udziałem ośmiolatka, który zranił się igłą od strzykawki, korzystając z publicznej toalety. Przedstawiciel policji nazwał incydent "niepokojącym" i poinformował o wstępnych ustaleniach funkcjonariuszy.

Zobacz wideo Był w posiadaniu narkotyków o wartości 1 700 000 zł. Został schwytany

Ośmiolatek z Australii ranił się igłą od strzykawki zawiniętą w rolkę papieru. Chłopiec trafił do szpitala

Jak poinformował portal abc.net.au, 27 sierpnia ośmiolatek poszedł do ubikacji w parku na terenie miejscowości Port Macquarie w stanie Nowa Południowa Walia. Chłopiec ukłuł się w rękę igłą, która była zawinięta w rolkę papieru toaletowego. Ośmiolatek został zabrany do miejscowego szpitala.

W parku, gdzie doszło do incydentu, często przebywają dzieci, które korzystają ze znajdującego się tam boiska piłkarskiego oraz torów przeznaczonych do jazdy na rowerze. Funkcjonariusze postanowili zwiększyć liczbę patroli policyjnych w okolicy, aby skuteczniej zapobiegać podobnym zdarzeniom.

Według policji incydent z chłopcem, który ukłuł się igłą w toalecie, nie wskazuje na problem z narkotykami

Przedstawiciel lokalnej policji przyznał, że w Port Macquarie doszło do "niepokojącego incydentu". Policjant powiedział, że na obecnym etapie śledztwa nie można stwierdzić, czy igłę od strzykawki celowo pozostawiono w toalecie. Zdaniem funkcjonariusza wiele wskazuje jednak na to, że zdarzenie miało przypadkowy charakter i nie jest ono związane z problemem używania narkotyków.

Policjant zaznaczył przy tym, że nieprawidłowe pozbycie się igły może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi kara do siedmiu lat pozbawienia wolności. Zalecił również zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z publicznych toalet.

Więcej o: