Niedźwiedź próbował sforsować ogrodzenie na granicy Litwy z Białorusią. Zrobił też podkop [WIDEO]

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające niedźwiedzia, który próbuje sforsować ogrodzenie oddzielające Białoruś od Litwy. Mimo wielokrotnych prób, zwierzęciu nie udało się pokonać płotu.

Autentyczność nagrania z granicy litewsko-białoruskiej potwierdzili litewscy strażnicy graniczni - poinformowała telewizja TV 3. Jak poinformowały lokalne media, zwierzę próbowało przejść na drugą stronę 18 sierpnia br.

Zobacz wideo "Przestrzegam! Wagnerowcy mogą przebierać się za nielegalnych migrantów". Morawiecki przy granicy

Granica Litwy z Białorusią. Niedźwiedź chciał sforsować ogrodzenie 

Według informacji przekazanych przez litewską telewizję TV 3, film z udziałem niedźwiedzia został zarejestrowany w powiecie święciańskim przy granicy litewsko-białoruskiej. Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak zwierzę kilkakrotnie próbuje sforsować płot zakończony drutem kolczastym, żeby dostać się na Białoruś.

Po kilku nieudanych próbach niedźwiedź chciał wykopać dziurę pod płotem, jednak i to mu się nie udało. Jak poinformowała telewizja TV 3, zwierzę prawdopodobnie przedostało się na drugą stronę korzystając z innego przejścia. Nagranie zostało opublikowane w serwisie X (dawniej Twitter).

"Według litewskich funkcjonariuszy straży granicznej latem odnotowano obecność dwóch niedźwiedzi na Litwie. Jeden wędrował po powiecie święciańskim, drugi po rejonie solecznickim, w tzw. pętli Dziewieniszki" - przekazała telewizja TV 3.

Litwa zamknęła przejścia na granicy z Białorusią

W sierpniu Litwa podjęła decyzję o zamknięciu przejść granicznych w Szumsku i Twereczu. Jak przekazała Litewska Straż Graniczna, przez zamknięte punkty granicę codziennie przekraczało około dwóch tysięcy osób - o czym pisaliśmy w Gazeta.pl.

Czynne pozostały jednak cztery punkty kontroli granicznej z Białorusią. Ministerka spraw wewnętrznych Litwy Agne Biliotaite przekazała, że zamknięcie przejść jest spowodowane zagrożeniem ze strony Grupy Wagnera oraz problem przemytu w tych miejscach.

Więcej o: