Atak dronów na lotnisko w Pskowie. Dwa rosyjskie samoloty Ił-76 stanęły w płomieniach [WIDEO]

Portal Ukraińska Prawda otrzymał nagranie wideo przedstawiające atak drona na wojskowy samolot transportowy Ił-76. Rosyjska maszyna została trafiona na lotnisku w Pskowie. Dziennikarze nie poinformowali, od kogo otrzymali nagranie.

1 września portal Ukraińska Prawda opublikował nagranie, przedstawiające atak na rosyjski samolot wojskowy Ił-76. "W nocy 30 sierpnia ukraińskie drony zaatakowały lotnisko w Pskowie w Rosji" - przekazali dziennikarze.

Zobacz wideo Czy czujesz się bezpiecznie w Polsce? [SONDA]

Dron zaatakował rosyjski samolot wojskowy w Pskowie. Maszyna stanęła w płomieniach

Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow w rozmowie z portalem The War Zone potwierdził, że dwa samoloty znajdujące się na lotnisku w Pskowie zostały całkowicie zniszczone w nocy 30 sierpnia. Dwa kolejne uległy poważnemu uszkodzeniu. Drony miały zostać wysłane z terytorium Rosji.

Nie sprecyzowano jednak, czy ataku dokonał personel Wywiadu Obronnego Ukrainy, czy rosyjscy partyzanci. Budanow nie udzielił też informacji, jakich dronów użyto i w jakiej ilości. Nagranie opublikowane przez Ukraińską Prawdę przedstawia moment ataku oraz późniejszy wybuch samolotów.

Wojna w Ukrainie. Ukraińskie drony atakują rosyjski sprzęt bojowy

Kyryło Budanow poinformował, że samoloty zostały zaatakowane, ponieważ sprawne Iły-76 są używane przez rosyjskie wojsko do transportu wojsk powietrznodesantowych oraz ładunków wojskowych.

30 sierpnia nad lotniskiem w Pskowie, które znajduje się około 600 km od granicy z Ukrainą, przeleciało w sumie 20 dronów. Podobne ataki przeprowadzono także w Briańsku w Rosji.

W rozmowie z agencją informacyjną NEXTA szef ukraińskiego wywiadu opowiedział się za przeniesieniem konfliktu z Rosją na ich terytorium. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie podziela tej opinii i od początku nasilonej agresji Rosji na Ukrainę podkreśla, że "Ukraina nie chce kontynuować wojny na terytorium Rosji" i  "to nigdy nie było celem" Ukrainy.

Więcej o: