Rosja. Coraz więcej nagrań z katastrofy samolotu Jewgienija Prigożyna

W środę pod Moskwą rozbił się prywatny samolot, na pokładzie którego miał znajdować się Jewgienij Prigożyn. W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z miejsca katastrofy.

Na razie nie ma oficjalnych informacji dot. śmierci Jewgienija Prigożyna. Ciała ofiar katastrofy lotniczej pod Moskwą są w stanie, który nie pozwala na natychmiastową identyfikację.

Tymczasem w sieci pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania z katastrofy:

Katastrofa samolotu pod Moskwą

Przypomnijmy, do katastrofy prywatnego odrzutowca Embraera Legacy doszło w środę. Jak podaje RIA Novosti, powołując się na Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, pod Moskwą miało zginąć dziesięć osób, w tym Jewgienij Prigożyn. "Na pokładzie było dziesięć osób, w tym trzech członków załogi. Według wstępnych informacji wszyscy na pokładzie zginęli" - poinformował resort. Media podają, że maszyną miał lecieć również Dmitrij Utkin, czyli prawa ręka Prigożyna i założyciel Grupy Wagnera.

Federalna Agencja Transportu Lotniczego wszczęła już śledztwo ws. katastrofy lotniczej. "Komisja rozpoczęła działania na miejscu zdarzenia. Rozpoczęła zbieranie materiałów dotyczących przeszkolenia załogi, stanu technicznego samolotu, sytuacji meteorologicznej na trasie lotu, pracy służb dyspozytorskich i naziemnego sprzętu radiowego" - przekazała.

Zobacz wideo Putin jak Kim Dzong Un! Oto dlaczego woli pancerny pociąg od samolotu
Więcej o: