Ukraina wyzwoliła miejscowość Urożajne. Rosyjscy żołnierze rzucili się do ucieczki [WIDEO]

Rosyjscy żołnierze uciekali w środę z wyzwolonej miejscowości Urożajne (Ukraina). Ich prędki odwrót zarejestrowała 35. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej Ukrainy. Nagranie opublikował następnie doradca ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko.

Wojna w Ukrainie trwa od lutego 2022 roku. Ukraińska armia w środę 16 sierpnia odniosła kolejny sukces, gdy wyzwoliła wioskę Urożajne, znajdującą się w obwodzie donieckim. "Urożajne wyzwolone. Nasi obrońcy zakotwiczają się na granicach. Działania ofensywne trwają" - napisała wiceministerka obrony Ukrainy Hanna Maliar w mediach społecznościowych

Zobacz wideo Ukraina zdemontowała herb ZSRR z pomnika "Matki Ojczyzny". Zastąpił go trójząb

Wojna w Ukrainie. Żołnierze wyzwolili Urożajne, a ucieczka Rosjan została uchwycona na wideo

Rosyjscy żołnierze zdecydowali się wycofać z miejscowości Urożajne, a ich manewr został zarejestrowany na wideo 35. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej, które opublikowano w sieci. Zamieścił je doradca ukraińskiego MSW Anton Geraszczenko. "Film pokazuje uciekające rosyjskie jednostki i ukraińskich wojowników wywieszających ukraińską flagę. 'Ciąg dalszy nastąpi. Zwyciężymy' - mówi na koniec obrońca. Chwała!" - napisał Geraszczenko.

W akcji brała udział 35. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej. Towarzyszył jej 3. pułk SSO i nowo sformowana 38. brygada piechoty morskiej. "Wykazali się heroizmem i sprawnym wywiadem wojskowym" - napisał w mediach społecznościowych dziennikarz Andrij Tsaplienko.

Urożajne jest istotną osadą dla dalszych działań militarnych w wojnie w Ukrainie. "Jest postęp"

Jak informowaliśmy, Pawło Łakijczuk, szef programów bezpieczeństwa Ukraińskiego Centrum Studiów Globalnych "Strategia XXI", w rozmowie z niezależną stacją radiową Radiem Hromadśke powiedział, że Urożajne jest ważną osadą. - Nasza piechota morska wyzwoliła Urożajne - to bardzo ważna osada na lewej flance naszej grupy uderzeniowej, która zmierza w kierunku wsi Zawitne Bażania i Staromłyniwka (osady na południe od wsi Urożajne - przyp. red.). Faktycznie nie można było posunąć się dalej bez wyzwolenia flanki. Jeśli chodzi o inne kierunki, to też jest postęp - powiedział Łakijczuk i dodał, że przebicie się przez pozycje obronne Rosjan nie będzie łatwe, ponieważ druga oraz trzecia linia obrony są dosyć silne.

Więcej o: