Wielki pożar magazynu w obwodzie moskiewskim. Zaledwie kilka kilometrów od rezydencji Putina

Rosyjskie służby wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w czwartek przed północą w magazynie w Odnicowie w obwodzie moskiewskim. Obiekt znajduje się ok. 7 km od jednej z rezydencki Władimira Putina.

Rosyjska agencja Interfax podała w nocy z czwartku na piątek, że pożar wybuchł po godz. 23. Ogień pojawił się w liczącym ok. 2 tys. metrów kwadratowych magazynie w Odincowie w obwodzie moskiewskim. Nie ma doniesień o ewentualnych ofiarach, służby nie informują też o przyczynie pożaru. Magazyn znajduje się kilka kilometrów od rezydencji prezydenta Rosji Władimira Putina w Nowo Ogariowie.

Ataki dronów w Rosji

Przypomnijmy: w czwartek Moskwę kolejny raz zaatakowały drony. Eksplozje i pożary zanotowano w rejonach dwóch lotnisk: Domodiedowo i Wnukowo. Oba porty wprowadziły czasowe ograniczenia w ruchu pasażerskim. Niezależne serwisy internetowe podały, że w czwartek w Domodiedowie wybuchł pożar w serwisie samochodowym. Nad miasteczkiem w nocy unosił się słup czarnego dymu.

Drugie pod względem wielkości moskiewskie lotnisko znajduje się około 10 kilometrów od miejsca pożaru. Internauci poinformowali również, że bezzałogowiec spadł na granicy obwodów kałużskiego i moskiewskiego, niedaleko lotniska Wnukowo. W środę dron eksplodował na terenie zakładu optycznego w miejscowości Siergiejew Posad. Jak ustalili niezależni dziennikarze, firma dostarcza części optyczne do celowników do rosyjskich czołgów i uczestniczy w budowie strategicznego bombowca dalekiego zasięgu.

Zobacz wideo Większy dostęp do broni w Polsce - tak czy nie? [SONDA]
Więcej o: