USA. Atak rekina u wybrzeży Nowego Jorku. Pierwszy od siedmiu dekad

W Nowym Jorku doszło do pierwszego od połowy XX wieku ataku rekina w pobliżu plaży miejskiej Rockaway. Ratownicy uratowali 65-letnią kobietę, która z poważną raną lewej nogi i uda trafiła do szpitala. Amerykańskie służby zapewniają, że jej stan jest stabilny.

O pierwszym od 70 lat ataku rekina na plaży w Nowym Jorku informują amerykańskie media, m.inCNN. 65-latka została ugryziona przez rekina w pobliżu nowojorskiej plaży miejskiej Rockaway w poniedziałek. Kobieta wypływała z części plaży w pobliżu Beach 59th Street w dzielnicy Queens o 5:50, kiedy nagle została zaatakowana. Stacja relacjonuje, że ratownicy wyciągnęli 65-latkę z wody, a policja założyła jej opaskę uciskową na nogę. Została zabrana do Jamaica Hospital Medical Center "w poważnym, ale stabilnym stanie". Doznała "poważnej rany szarpanej tylnej lewej części uda" - przekazały nowojorskie służby.

Zobacz wideo "Kościół to moja przemocowa i dysfunkcyjna rodzina" ["Jesteśmy rodziną" - serial o LGBT+ w Polsce]

USA. Atak rekina u wybrzeży Nowego Jorku. Pierwszy od siedmiu dekad

Służby natychmiast ewakuowały ludzi, którzy byli w wodzie oraz na plaży. Departament Parków i Rekreacji w Nowym Jorku zamknął plażę Rockaway Beach dla surferów i zakazał kąpieli w wodzie. Pracownicy parku i policjanci z Nowego Jorku patrolują nabrzeże, by mieć pewność, że nikt nie wchodzi do wody. 

Mamy nadzieję, że poszkodowana w pełni wyzdrowieje. Chociaż było to przerażające wydarzenie, chcemy przypomnieć nowojorczykom, że ataki rekinów w Rockaway są niezwykle rzadkie

- powiedział Gregg McQueen, rzecznik Departament Parków i Rekreacji w Nowym Jorku, którego cytuje CNN.

Ryzyko zaatakowania przez rekina jest stosunkowo niskie 

Ostatni niesprowokowany atak rekina w Rockaway Beach miał miejsce w 1953 roku, kiedy mężczyzna został ugryziony podczas łowienia ryb - wynika z raportu Shark Research Institute, który cytuje CNN. Z kolei do sprowokowanego ataku doszło w Nowym Jorku w 2010 roku u wybrzeży Long Island, kiedy mężczyzna został zaatakowany podczas łowienia ryb. Eksperci szacują, że ryzyko zaatakowania przez rekina jest stosunkowo niskie. Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie podało, że w poprzednim roku na całym świecie doszło do 57 potwierdzonych ataków.

Więcej o: