Malta. 21-latek podejrzany o gwałt i zabójstwo Pauliny. Mężczyzna chciał skrzywdzić inną kobietę?

21-letni Abner A. jest podejrzany o gwałt i zabójstwo Polki na Malcie. Zeznania w sprawie śmierci Pauliny złożył teraz były więzień, który przez miesiąc przebywał w jednym pomieszczeniu z podejrzanym. Mężczyzna powiedział, że Abner A. chciał początkowo skrzywdzić swoją dawną dziewczynę, ale bał się jej ojca, więc zaatakował 29-latkę z Polski.

Pojawiły się nowe informacje w sprawie śmierci 29-letniej Pauliny, której ciało znaleziono 2 stycznia 2022 roku w miejscowości Silema na Malcie. Jak pisaliśmy, sekcja zwłok wykazała, że Polka została zgwałcona i uduszona. O gwałt i zabójstwo podejrzany jest 21-letni Abner A. Teraz ważne zeznania w tej sprawie złożył były więzień, którego zdaniem Abner A. wyjawił mu, że początkowo planował skrzywdzić inną kobietę.

Zobacz wideo Policjanci rozwiązali sprawę zabójstwa kobiety, której zwłoki znaleziono w zaroślach nad rzeką

Zabójstwo Pauliny na Malcie. Podejrzany planował skrzywdzić byłą dziewczynę, ale bał się jej ojca?

Były więzień przebywał razem z Abnerem A. przez miesiąc w jednym pomieszczeniu na wydziale medycyny sądowej, o czym poinformował portal talk.mt. Świadek zeznał, że 21-latek otwarcie mówił mu, że zabił kobietę i opisywał przebieg całego zdarzenia, twierdząc, że zgwałcił i udusił swoją ofiarę.

Mężczyzna zaznaczył, że podejrzany nigdy nie wymienił Pauliny z imienia, ale były więzień wiedział, że chodzi o nią, ponieważ znał całą sprawę z relacji mediów. Świadek zeznał również, że Abner A. pierwotnie planował skrzywdzić swoją byłą dziewczynę. Nie zrobił tego, bo "bał się, że jej ojciec go zabije".

Malta. Świadek zeznał, że podejrzany o gwałt i zabójstwo 29-letniej Pauliny śmiał się ze swojej ofiary

Były więzień powiedział, że zdecydował się ujawnić śledczym informacje przekazane mu przez Abnera A., ponieważ czuł się nieswojo, poznając jego opowieści i nie był w stanie dłużej ich słuchać. Mężczyzna dodał, że podejrzany żartował i śmiał się z Pauliny.

Śledczy badają, czy stan psychiczny Abnera A. umożliwia pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej za czyny, o popełnienie których jest podejrzany. 21-latek powiedział po zatrzymaniu, że przed atakiem na Paulinę "usłyszał głos diabła". Przekonywał jednocześnie, że wcześniej "wykonywał dzieło Boże".

Więcej o: