USA. Złapano rodzinę, która dokonała co najmniej 21 włamań i zniszczeń mienia. To niedźwiedzie

W USA zidentyfikowano czterech członków niedźwiedziej rodziny odpowiedzialnej za włamania i niszczenie mienia na terenie Kalifornii. Dzięki badaniu DNA udowodniono, że matka i jej dzieci uczestniczyły od 2022 roku w co najmniej 21 takich incydentach.

Władze Kalifornii zidentyfikowały cztery niedźwiedzie, które uprzykrzały życie lokalnym mieszkańcom, włamując się do ich domów i niszcząc mienie. Okazało się też, że do podobnych incydentów dochodziło w tamtym regionie na masową skalę, a były w nie zaangażowane również inne osobniki.

Zobacz wideo Wyprawa Gazeta.pl. Wizyta niedźwiedzia w Stacji Polarnej UAM na Spitsbergenie

Badanie DNA potwierdziło, że rodzina niedźwiedzi dokonała 21 zniszczeń mienia od 2022 roku

Jak poinformowała agencja Associated Press, władze Kalifornii zdołały potwierdzić, że cztery osobniki były odpowiedzialne za co najmniej 21 zniszczeń mienia oraz włamań, do których doszło w okolicy miasta South Lake Tahoe od 2022 roku. Dzięki badaniu DNA ustalono, że w zdarzeniach tych uczestniczyła samica, oznaczona jako 64F, oraz trójka jej dzieci.

64F trafi prawdopodobnie do rezerwatu dzikiej przyrody niedaleko Springfield. Z kolei jej dzieci mogą zostać umieszczone w ośrodku w hrabstwie Sonoma. Władze Kalifornii mają nadzieję, że dzięki temu młode oduczą się negatywnych zachowań, które przejęły od swojej mamy i będą mogły, po zakończeniu procesu resocjalizacji, wrócić na wolność.

Niedźwiedzie włamują się do domów mieszkańców Kalifornii i Nevady. Odnotowano 150 przypadków

64F to jeden z niedźwiedzi, które uczestniczyły w incydentach związanych z niszczeniem mienia w rejonie północnej Kalifornii oraz Nevady. Od 2022 roku odnotowano 150 takich przypadków. Początkowo sądzono, że za wszystkie zdarzenia był odpowiedzialny jeden osobnik. Śledztwo wykazało jednak z czasem, że w proceder były zaangażowane trzy dorosłe osobniki.

Więcej o: