Wybory w USA. Meghan Markle w Białym Domu? Media: Ma poparcie siostry Joe Bidena

Odżyły doniesienia o prezydenckich aspiracjach Meghan Markle, amerykańskiej aktorki i członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. W Białym Domu widziałaby ją siostra Joe Bidena - Valerie - donoszą brytyjskie media. Była księżna Sussexu cieszy się także poparciem zwolenników Demokratów. Jak ocenili eksperci, świadczy to tylko o tym, że Partia Demokratyczna nie ma mocnego kandydata.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowane są na 5 listopada 2024 r. Joe Biden będzie ubiegał się o reelekcję. - Każde pokolenie doświadcza momentu, w którym musi stawać w obronie demokracji, stawać w obronie podstawowych wolności. Wierzę, że dla nas to jest ten moment - powiedział Biden. Swoją kandydaturę ogłosił także Donald Trump.

Zobacz wideo Duda po szczycie w Wilnie: NATO będzie cały czas wspierało Ukrainę

Meghan Markle kandydatką na prezydentkę USA? Ma poparcie siostry Joe Bidena

Media po raz kolejny spekulują, że o fotel prezydenta USA zawalczy Meghan Markle. Doniesienia podsyca poparcie siostry Joe Bidena - Valerie. Stwierdziła, że widziałaby byłą księżną Sussexu w Białym Domu - podaje "Daily Mail".

Z amerykańskiego sondażu, na który powołują się dziennikarze gazety, wynika, że Markle cieszy się dużym poparciem Demokratów. Wyprzedzając Hillary Clinton, uplasowała się na pierwszej pozycji. Zdaniem ekspertów wyniki ankiety świadczą jedynie o tym, że Partia Demokratyczna ma problem z wystawieniem mocnego kandydata.

Donald Trump: Miałbym jeszcze silniejszą chęć ubiegania się o reelekcję 

O prezydenckich aspiracjach Markle pisał już w 2020 roku magazyn "Vanity Fair". Z kolei rok później brytyjski polityk z administracji Tony'ego Blaira miał przekazać dziennikarzom "Daily Mail", że była księżna szuka sojuszników w Partii Demokratycznej, by stworzyć sztab wyborczy. Do medialnych doniesień odniósł się wówczas Donald Trump. - Miałbym jeszcze silniejszą chęć ubiegania się o reelekcję - powiedział w rozmowie z Fox News. Zdaniem informatorów Meghan Markle wystartowałaby w 2024 roku, gdyby z walki o Biały Dom zrezygnował Joe Biden.

Meghan Markle. Aktorka, była księżna, działaczka, filantropka

Meghan Markle w 2003 roku ukończyła stosunki międzynarodowe na Northerwestern University w Chicago. W trakcie nauki odbyła m.in. staż w ambasadzie w Buenos Aires. Wielokrotnie udzielała się także m.in. w roli doradczyni międzynarodowej organizacji One Young World. Angażuje się w działalność publiczną i charytatywną, a przede wszystkim w ochronę praw kobiet. Meghan Markle, nim wzięła ślub z brytyjskim księciem Harrym, była aktorką, znaną przede wszystkim z amerykańskiego serialu "W garniturach" (wcieliła się w postać prawniczki Rachel Zane oraz ukochanej głównego bohatera). Gdy związała się z księciem Harrym, zrezygnowała z kariery aktorskiej. 

Meghan i książę Harry oficjalnie odeszli z brytyjskiego dworu, przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, a w konsekwencji utracili honorowe tytuły i patronaty. "Potwierdzili w rozmowie z królową, że nie zamierzają powrócić do obowiązków przynależnych członkom rodziny królewskiej" - informował w 2021 roku Pałac Buckingham. Małżeństwo o przyczynach swojej decyzji poinformowało na antenie amerykańskiej telewizji CBS w rozmowie z Oprah Winfrey. Rodzinie królewskiej zarzucili m.in.: rasizm, poczucie "uwięzienia" i "uciszania".  

Więcej o: