Justin Trudeau i jego żona podjęli decyzję o separacji. Premier Kanady zamieścił oświadczenie

Justin Trudeau i jego żona Sophie Gregoire Trudeau ogłosili, że rozstają się po 18 latach małżeństwa. Para podpisała porozumienie dotyczące separacji - przekazała kancelaria premiera Kanady.
Zobacz wideo Kłopoty Justina Trudeau. Chodzi o zdjęcie sprzed lat

"Sophie i ja chcielibyśmy podzielić się faktem, że po wielu ważnych i trudnych rozmowach podjęliśmy decyzję o separacji" - przekazał premier Kanady w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie. Justin Trudeau podkreślił, że oboje mają wobec siebie "głębokie uczucie i szacunek". "Jak również szacunek do wszystkiego, co razem zbudowaliśmy i będziemy nadal budować" - czytamy. 

Premier Kanady Justin Trudeau i jego żona ogłosili separację

Kancelaria premiera przekazała w komunikacie, że Justin Trudeau i jego żona Sophie Gregoire Trudeau podpisali "prawne porozumienie dotyczące separacji". "Pracowali nad tym, aby wszystkie kroki prawne i etyczne związane z ich decyzją o separacji zostały podjęte i nadal będą to robić" - podano. Kancelaria zaapelowała o uszanowanie prywatności rodziny. 

Para pobrała się w 2005 roku. Mają troje dzieci: 15-letniego Xaviera, 14-letnią Ellę-Grace i 9-letniego Hadriena. Sophie Gregoire Trudeau jest dziennikarką telewizyjną. AP zauważa, że w ostatnich latach była w mniejszym stopniu widywana publicznie. Rzadziej uczestniczyła w oficjalnych podróżach premiera. Justin Trudeau stoi na czele kanadyjskiego rządu od 2015 roku.

Więcej o: