Indie. 11 pracownic sanitarnych złożyło się na los na loterię. Wygrały główną nagrodę

11 pracownic sanitarnych z Indii złożyło się i wspólnie kupiło los na loterii. Za kupon kobiety zapłaciły 3 dolary. Okazało się, że udało im się wygrać główną nagrodę, czyli ponad 3 mln złotych.

W czerwcu pracownice sanitarne, które mieszkają w mieście Parappanangadi w stanie Kerala na południu Indii, złożyły się, aby kupić los na loterii. Kupon kosztował 3 dolary, czyli tyle, ile wynosi ich dzienne wynagrodzenie za segregację plastikowych odpadków. Nie był to pierwszy raz, kiedy kobiety postanowiły wziąć udział w grze. Ich pensje nie wystarczały na opłaty związane z gospodarstwem domowym, edukacją dzieci czy leczeniem.

Zobacz wideo Statek wycieczkowy z Rosjanami przywitany protestem w gruzińskim porcie

Pracownice sanitarne z Indii wygrały na loterii

Jak podaje BBC, kobiety wygrały główną nagrodę, czyli 100 mln rupii. Po opłaceniu podatków zostały im 63 mln rupii, czyli ponad 3 mln złotych. Mimo tego następnego dnia pracownice pojawiły się w pracy. - Postanowiłyśmy jedną rzecz: nie odejdziemy z tej pracy, bo właśnie to ona przyniosła nam szczęście - powiedziała jedna z nich. Część pieniędzy z wygranej kobiety przeznaczą na spłatę długów. W rozmowie z BBC mówiły, na co jeszcze wydadzą tę kwotę.

W zeszłym roku 50-letnia Bindu straciła męża, który zmarł z powodu niewydolności nerek. Rodziny nie było stać na przeszczep. - Za pieniądze, które zbieraliśmy na dializy, kupował losy na loterię. Odszedł, zanim zdążyliśmy ukończyć budowę naszego domu. Teraz ja ją muszę dokończyć - powiedziała.

49-letnia Lakshmi zaznaczyła, że przed wygraną jej rodzina bała się o przyszłość. Jej mąż, który jest budowlańcem, nie mógł znaleźć pracy z powodu ulewnych deszczy w tym rejonie kraju. Za pieniądze z loterii chcą sfinansować córce studia.

- Szczęście nigdy mi nie sprzyjało - wyznała 62-letnia Baby, której dom został zniszczony w wyniku powodzi w 2018 roku. Teraz kobieta planuje go odbudować. 

Więcej o: