Porwanie amerykańskiej pielęgniarki na Haiti. Alix miała zostać uprowadzona wraz z córką. USA reagują

Chrześcijańska organizacja humanitarna przekazała, że zatrudniona przez nią pielęgniarka została uprowadzona wraz ze swoją córką na Haiti. Kobieta pracowała w miejscowej szkole. Władze Stanów Zjednoczonych zareagowały na informację o porwaniu Alix Dorsainvil.

Chrześcijańska organizacja humanitarna El Roi poinformowała, że 27 lipca na przedmieściach haitańskiej stolicy Port-au-Prince porwano dwie Amerykanki - Alix Dorsainvil oraz jej córkę. Alex pracowała dla El Roi jako pielęgniarka. Organizacja ta przekazała informacje na temat kobiety. Doniesienia o jej uprowadzeniu skomentował również Departament Stanu USA.

Zobacz wideo Wielu Haitańczyków nie stać na ryż. Muszą jeść błoto

Haiti. Poinformowano o uprowadzeniu amerykańskiej pielęgniarki, która pracowała w lokalnej szkole

Z informacji opublikowanych na stronie El Roi wynika, że pochodząca z New Hampshire Alix Dorsainvil po raz pierwszy pojechała na Haiti w 2010 roku. Kraj ten zmagał się wówczas ze skutkami niszczycielskiego trzęsienia ziemi, w wyniku którego zginęło ponad 300 tys. Haitańczyków.

W 2021 roku kobieta poślubiła dyrektora El Roi Sandro Dorsainvilę. Alix przeprowadziła się za namową męża na Haiti. Pracowała tam jako pielęgniarka w lokalnej szkole. Organizacja humanitarna przekazała, że Alix i jej córka zostały porwane, gdy kobieta wykonywała swoje obowiązki zawodowe.

Alix Dorsainvil pozytywnie wypowiadała się o swojej pracy i mieszkańcach Haiti. - Haitańczycy są bardzo odpornym narodem. Są pełni radości, życia i miłości. To dla mnie błogosławieństwo, że mogłam poznać tak wielu niesamowitych Haitańczyków - mówiła pielęgniarka.

USA reagują na informacje o porwaniu amerykańskiej pielęgniarki i jej córki. Namawiają do wyjazdu z Haiti

Jak poinformowało CNN, Departament Stanu USA przekazał, że Amerykanie są świadomi niebezpieczeństwa związanego z porwaniami, do których dochodzi na Haiti i współpracują z miejscowymi władzami, aby przeciwdziałać temu zagrożeniu. Zaznaczono przy tym, że ich możliwości są znacznie ograniczone, w związku z czym zaleca się opuszczenie wyspy obywatelom USA.

"Biorąc pod uwagę niedawne starcia zbrojne między gangami a policją oraz wysokie zagrożenie brutalnymi przestępstwami i porwaniami w całym Port-au-Prince, Departament Stanu wzywa obywateli USA do zaplanowania jak najszybszego opuszczenia Haiti" - przekazano w komunikacie Departament Stanu.

Więcej o: