Sinead O'Connor nie żyje. Policja wydała komunikat w sprawie śmierci wokalistki

Londyńska policja poinformowała, że okoliczności śmierci Sinead O'Connor nie są traktowane jako podejrzane. Nie podano jednak przyczyn śmierci wokalistki. Irlandzka piosenkarka zmarła w wieku 56 lat.

Wokalistka zmarła w swoim domu w Londynie w wieku 56 lat. Jak podała policja, O'Connor nie reagowała na bodźce zewnętrzne. O 11:18 czasu londyńskiego stwierdzono zgon piosenkarki, a następnie poinformowano jej bliskich. Koroner ma przygotować raport ze zdarzenia.

Okoliczności śmierci Sinead O'Connor nie są traktowana jako podejrzane. Policja nie ujawniła przyczyny śmierci wokalistki. 

Gwiazdy i premier Irlandii żegnają Sinead O'Connor

"Jej muzykę kochano na całym świecie, obdarzona była niezrównanym talentem" - tak wokalistkę pożegnał premier Republiki Irlandii Leo Varadkar. "To taka tragedia. Co za strata. Zmagała się z demonami przez całe życie" - napisała na Twitterze wokalistka Melissa Etheridge. "Słyszałam kiedyś, jak Sinead śpiewa a cappella w pustej kaplicy w Irlandii" - wspomina aktorka Jamie Lee Curtis. "To była jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie dane mi było słyszeć w życiu" - dodaje. "Brakuje słów" - napisał po prostu lider R.E.M Michael Stipe.

"Miała głos, który kruszył kamień" - tak Sinead O'Connor wspomina piosenkarka Alison Moyet. Mam nadzieję, że wiedziała, jak bardzo jest kochana" - dodał znany komik Dara O'Briain.

Urodzona w Dublinie artystka ma na koncie dziesięć albumów studyjnych. Status megagwiazdy dał jej utwór ""Nothing Compares 2 U" z albumu "I Do Not Want What I Haven't Got". Śpiewała między innymi na płycie "Us" Petera Gabriela i na słynnym koncercie The Wall w Berlinie, zorganizowanym przez Rogera Watersa, byłego basistę Pink Floyd.

Angażowała się w sprawy polityczno-społeczne. Ogoliła głowę, tłumacząc, że to protest przeciwko uprzedmiotowieniu kobiet. Krytykowała kościół katolicki za przypadku pedofilii wśród kapłanów. Wywołała kontrowersje, gdy podarła w telewizji zdjęcia papieża Jana Pawła II.

"Śpiewała jak anioł, ale zmagała się z demonami"

"Często zdawało się, że prowadzi wojnę sama ze sobą" - pisze w nekrologu Irish Times, podkreślając: "W Nothing Compares 2 U śpiewała jak anioł, ale zmagała się z demonami".

Przez lata zmagała się z problemami psychicznymi. Zdiagnozowano u niej osobowość typu borderline. Opowiadała, że padła ofiarą przemocy ze strony własnej matki. W zeszłym roku jedno z czworga jej dzieci popełniło samobójstwo.

Pięć lat temu przeszła na Islam. "Podczas ostatniego tournee miała na sobie hidżab i abaję, ale poza tym nic się nie zmieniło. Jej głos nadal powodował, że włosy stawały dęba "- notuje w nekrologu Guardian.

Zobacz wideo „Co łaska" za tuszowanie pedofilii? O. Gużyński: To rzecz bardzo niestosowna

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: