Anna Moskwa: Polska składa skargę do KE na Niemcy. Chodzi o śmieci

Ministerka Anna Moskwa poinformowała, że Polska złożyła do KE skargę na Niemcy za nielegalnie przywiezione odpady. Jak dodała jest to pierwszy krok postępowania przed TSUE.

- Rząd PO i PSL stworzył w Polsce eldorado dla śmieci - mówiła minister Moskwa podczas konferencji. Przypomniała rok 2013, gdy zostało poluzowane rozporządzenie, które określało zasady importu i wydawania decyzji na gospodarowanie odpadami w Polsce. Podkreśliła również, że w jej ocenie "rząd PO i PSL zaminował śmieciami całą Polskę". - Rząd PiS wypowiedział zdecydowaną wojnę mafiom śmieciowym - stwierdziła.

Jak podkreśliła Polska została pozostawiona "bez wyboru" i "używam takiej ścieżki, jakiej może użyć każde państwo europejskie". - Korzystamy ze skargi do KE, która jest pierwszym etapem postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości - oświadczyła szefowa MKiŚ. 

Zobacz wideo Lubuska policja rozbiła mafię śmieciową

Moskwa zapowiada: Niemieckie tiry spektakularnie wywiozą śmieci

- Czekamy na niemieckie tiry, które wjadą do Polski w najbliższych dniach i spektakularnie wywiozą śmieci - mówiła minister Anna Moskwa. Chodzi o 35 tys. ton odpadów, porzuconych w siedmiu składowiskach, które zostały wwiezione do naszego kraju z Niemiec

Polityczka podkreśliła także, że polski podatnik "nie może płacić za wywóz, za zagospodarowanie niemieckich śmieci".

Więcej o: