USA. Niedźwiedź włamał się do samochodu i utknął. Unicestwił samochód i zostawił "niespodziankę" [WIDEO]

W Stanach Zjednoczonych niedźwiedź wszedł do zaparkowanego auta. Gdy drzwi się zatrzasnęły, nie mógł ich ponownie otworzyć. - Patrzyłam, jak całkowicie unicestwia mój samochód - mówi Alejandra. Zwierzę poza zniszczeniami zostawiło jej "niemiłą niespodziankę".

Do zdarzenia doszło w kurorcie nad jeziorem Tahoe w South Lake Tahoe (w stanie Kalifornia). Alejandra Hernandez wybrała się na wieczór panieński, na którym moc atrakcji zapewnił... niedźwiedź. Wszedł do samochodu kobiety i nie mógł z niego wyjść. 

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

USA. Niedźwiedź próbował wydostać się z auta. "Patrzyłam, jak go unicestwia"

Alejandra nagrała zajście z bezpiecznej odległości. Na filmie widać, jak niedźwiedź próbuje przegryźć się przez drzwi po stronie kierowcy. Wszystko obserwuje grupa kobiet. 

 

- Widziałam, jak drapie wszystko, zębami zrywa wszystko z moich drzwi - powiedziała Alejandra w rozmowie z dziennikarzami CBS News Sacramento. - Patrzyłam, jak całkowicie unicestwia mój samochód - dodała.

Niedźwiedź uciekł z samochodu. Zostawił po sobie zniszczenia i "niemiłą niespodziankę"

Kobiety wezwały policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, jeden z nich otworzył drzwi samochodu. Zwierzę natychmiast wyskoczyło i uciekło w stronę lasu. Alejandra na nagraniu pokazała wyrządzone przez niego szkody m.in. zdemolowane drzwi. Niedźwiedź zostawił także "niemiłą niespodziankę" - odchody. - Słyszy się o niedźwiedziach włamujących się do samochodów, ale po prostu nie myślisz, że to ci się przydarzy - powiedziała kobieta.

Od 15 do 25 podobnych przypadków każdego dnia

W okolicy jeziora Tahoe każdego dnia zdarza się od 15 do 25 przypadków niedźwiedzi włamujących się do samochodów - wynika ze statystyk prowadzonych przez organizację ratującą dziką przyrodę Bear League. Okazuje się, że przypadek Alejandry był wyjątkowy. Zwykle drzwi zostają otwarte, więc zwierzę może wyjść samodzielnie i nie potrzebuje pomocy policji

Więcej o: