19-latek ukradł autobus. Jechał "wężykiem" i bez prawa jazdy. W środku znaleziono ślady narkotyków

19-latek z Niemiec ukradł autobus, a następnie wyruszył na wycieczkę do innego miasta. Policjanci przekazali, że mężczyzna nie miał prawa jazdy ani doświadczenia za kierownicą. W pojeździe znaleziono ślady narkotyków oraz "wyraźne oznaki wypadku", do którego, zdaniem policji, doprowadził 19-latek.

W Niemczech 19-latek ukradł autobus komunikacji miejskiej, a następnie wybrał się na międzymiastową wycieczkę. Dzień później nastolatek został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze poinformowali, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i prowadził autobus, znajdując się pod wpływem środków odurzających. 19-latkowi postawiono już kilka zarzutów.

Zobacz wideo Wjechał autobusem na przejazd kolejowy, gdy zamykały się rogatki. 59-latek był pod wpływem narkotyków

Świadkowie zawiadomili policję o 19-latku, który jechał "wężykiem" skradzionym autobusem

Mężczyzna został zatrzymany 17 lipca na terenie kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn, o czym można przeczytać na portalu merkur.de. Funkcjonariusze dostali w tej sprawie powiadomienie od świadków, którzy przekazali, że na drodze federalnej w kierunku Ratzeburga znajduje się autobus jadący "wężykiem".

Gdy policjanci zatrzymali 19-latka, ten powiedział im, że do autobusu wsiadł 16 lipca w miejscowości Bargteheide, oddalonej o ponad 30 kilometrów od miejsca zatrzymania nastolatka. Drzwi autobusu były otwarte, a w stacyjce znajdował się kluczyk. Mężczyzna postanowił to wykorzystać, choć nie posiadał prawa jazdy ani doświadczenia w kierowaniu pojazdami. 19-latek pojechał w kierunku Hamburga. Wieczorem 16 lipca zaparkował pojazd w Ammersbek, a na drugi dzień kontynuował wycieczkę po Niemczech.

Niemcy. 19-latek usłyszał m.in. zarzut kradzieży oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków

Policjanci znaleźli w autobusie ślady zażywania narkotyków. Przekazano również, że w pojeździe zauważono "wyraźne oznaki wypadku", do którego doprowadził prawdopodobnie 19-latek. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, nieuprawnionego użycia pojazdu oraz kierowania pod wpływem środków odurzających.

Więcej o: