USA. Pasażerka przejęła stery samolotu po nagłej niedyspozycji pilota. Udało się jej wylądować

Do niecodziennego wydarzenia doszło w weekend na lotnisku West Tisbury w stanie Massachusetts w USA. Po nagłych problemach zdrowotnych pilota stery w samolocie przejęła pasażerka. Udało jej się sprowadzić maszynę na ziemię.

W sobotnie popołudnie w pobliżu lotniska Martha's Vineyard w West Tisbury w stanie Massachusetts doszło do awaryjnego lądowania. W czasie lotu niewielkim samolotem 79-letni pilot doznał nagłych problemów zdrowotnych podczas końcowego podejścia do lądowania - opisuje stacja cbsnews.pl.

Wtedy stery przejęła pasażerka, która z sukcesem wylądowała na płycie lotniska. Ze względu na brak umiejętności poprowadziła samolot poza pas startowy, w wyniku czego doszło do złamania lewego skrzydła.  

Zobacz wideo Siemoniak: Ukrainie potrzebne są zachodnie samoloty, ale nie powinno to być tylko polską sprawą

Awaryjne lądowanie samolotu. Stery przejęła pasażerka

Władze lotniska przekazały, że po wylądowaniu pilot został przewieziony do szpitala w stanie zagrażającym życiu, zaś pasażerka nie odniosła obrażeń. Oboje są mieszkańcami Connecticut.

Samolot Piper Meridian z 2006 roku odleciał z hrabstwa Westchester w stanie Nowy Jork w sobotę po południu. Zdarzenie jest badane przez policję stanową, Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu i Federalną Administrację Lotnictwa. 

Więcej o: