Dom Polski w Jerozolimie zdewastowany. Policja zatrzymała podejrzanych

Dwóch mieszkańców Jerozolimy zostało aresztowanych pod zarzutem zdewastowania Domu Polskiego w Jerozolimie - informuje Jerusalem Post. Podejrzani to mężczyźni w wieku 18 i 24 lat. Policja wszczęła dochodzenie po otrzymaniu zgłoszeń wandalizmu.

W sumie aresztowano czterech podejrzanych, a dwóch postawiono przed sądem. "Policja będzie nadal działać przeciwko aktom przemocy i wandalizmu w świętych miejscach należących do wszystkich religii. Będziemy również nadal pracować nad utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku oraz zdecydowanie i bezkompromisowo walczyć z przestępcami, gdziekolwiek się znajdują i tymi, którzy szkodzą świętym miejscom" - czytamy w oświadczeniu izraelskiej policji.

Zobacz wideo Policjanci uratowali psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie

Zatrzymania po ataku na Dom Polski w Jerozolimie

Na działania Izraela zareagował wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, dziękując tamtejszym służbom za natychmiastową reakcję. "Ministerstwo Spraw Zagranicznych docenia szybką reakcję Państwa Izrael na naszą interwencję w obronie Domu Polskiego w Jerozolimie i zatrzymanie podejrzanych o atak" - napisał w mediach społecznościowych.

Jednocześnie Jabłoński wyraził nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana w odpowiedni sposób, a podobne ataki nie będą powtarzały się w przyszłości, "a działania izraelskiej policji i innych izraelskich służb zapewnią bezpieczeństwo siostrom elżbietankom i innym chrześcijanom w Jerozolimie".

***

Więcej o: