Gdzie mieszka major Jelena Isinbajewa? "Caryca tyczki" objęta ukraińskimi sankcjami jest na Teneryfie

Hiszpańskie media nieoficjalnie podały, że Jelena Isinbajewa przebywa na Teneryfie. Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie nie wiadomo, gdzie dokładnie mieszka "caryca tyczki" uważana za zwolenniczkę Władimira Putina. Dwukrotna mistrzyni olimpijska została objęta przez Wołodymyra Zełenskiego sankcjami za wspieranie rosyjskiej inwazji.

Z informacji podanych przez gazetę "El Digital Sur" wynika, że Jelena Isinbajewa przebywa na Teneryfie. Od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie miejsce zamieszkania dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej jest nieznane. Isinbajewa jest uważana przez część komentatorów za osobę bliską Kremlowi. "Caryca tyczki" współpracowała w przeszłości z Władimirem Putinem, a także otrzymała stopień wojskowy w rosyjskiej armii. Wołodymyr Zełenski objął rekordzistkę świata w skoku o tyczce sankcjami za wspieranie Rosji w konflikcie z Ukrainą.

Zobacz wideo Rosja zagrożeniem dla polskiej demokracji i wyborów parlamentarnych? Szrot wyjaśnia słowa Dudy

Jelena Isinbajewa przebywa na Teneryfie? Media: Dostała urlop za zasługi podczas wojny z Ukrainą

Pisaliśmy, że w trakcie swojej kariery sportowej Jelena Isinbajewa wiele czasu spędzała w Monako. Niektórzy przypuszczali, że właśnie tam "caryca tyczki" zamieszkała po inwazji Rosji na Ukrainę. "El Digital Sur" twierdzi jednak, że dzięki decyzji swoich przełożonych, Isinbajewa przebywa w luksusowym kompleksie na Teneryfie.

Gazeta podała, że Rosjanka otrzymała od swojego szefostwa w wojsku "bezterminowy urlop za zasługi" podczas wojny z Ukrainą. Dziennikarze powołali się przy tym na anonimowe źródła oraz zdjęcia, które mają przedstawiać Isinbajewą na Teneryfie. Media podkreślają, że Hiszpania to jeden z krajów, które potępiły rosyjską agresję, a w lutym tego roku Wołodymyr Zełenski nałożył na Jelenę Isinbajewą sankcję za wspieranie inwazji na Ukrainę.

Isinbajewa angażowała się w kampanie Putina. "Caryca tyczki" jest też majorem armii rosyjskiej

W 2012 oraz 2018 roku Jelena Isinbajewa brała udział w kampaniach wyborczych Władimira Putina. Rosjanka została również członkinią Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, co część obserwatorów uznała za przejaw jej dobrych relacji z Kremlem. Isinbajewa posiada także stopień majora rosyjskiej armii. Kilka miesięcy temu informowano natomiast, że Putin powołał "carycę tyczki" do grupy osób, które miały pracować nad wzmacniającą władzę prezydenta Rosji nowelizacją konstytucji. Jelena Isinbajewa zaprzeczyła tym doniesieniom.

Więcej o: