Ukraina. Niezidentyfikowany dron rozbił się w Zaporożu. Służby apelują o niedotykanie gruzu

W środę w Zaporożu doszło do ataku. W jednej z dzielnic rozbił się niezidentyfikowany obiekt wojskowy. Szef zaporoskiej administracji wojskowej zaapelował do mieszkańców, by ci nie dotykali gruzów wraku, ponieważ ten "nadal może być niebezpieczny".

Radio Swoboda, powołując się na szefa regionalnej administracji wojskowej Jurija Malaszkę, podaje, że w środę (12 lipca) w Zaporożu rozbił się "niezidentyfikowany obiekt latający" należący do wroga. Do zdarzenia doszło w dzielnicy mieszkalnej. 

Zobacz wideo Polscy przedsiębiorcy pomogą w odbudowie Ukrainy? "My już tam jesteśmy"

Niezidentyfikowany dron rozbił się w Zaporożu. Służby apelują o niedotykanie gruzu

Według Ukraińskiej Prawdy w jednym z parków miejskich spadł dron. W zdarzeniu rannych zostało co najmniej 18 osób, w tym sześcioro dzieci, dziewięć kobiet i trzech mężczyzn. Wszystkie te osoby podczas ataku przebywały na otwartej przestrzeni. Pięcioro rannych, w tym jedno dziecko, zostało skierowanych na leczenie ambulatoryjne. Jedna z kobiet, które ucierpiały w ataku, ma ranę szarpaną nóg, pozostałe osoby uskarżają się na umiarkowane lub łagodne urazy związane z odłamkami.

- Organy ścigania ustalają, czym dokładnie Rosjanie zaatakowali miasto Zaporoże. Pozostałości materiałów wybuchowych zostały już zebrane i przesłane do analizy. Wróg celował bezpośrednio w teren parku. Osoby odniosły lekkie i średnie obrażenia, wszystkim zapewniona jest pomoc medyczna - mówił Jurij Malaszko na antenie Suspilne, jak cytuje strona administracji. Malaszko zaapelował także do mieszkańców, by ci byli ostrożni i "nie dotykali gruzu, który nadal może być niebezpieczny" - cytuje Interfax.

Wojna w Ukrainie. Ukraińska obrona powietrzna zniszczyła kilkanaście dronów nad Kijowem

Szef administracji wojskowej Kijowa Serhij Popko przekazał, że w nocy w kilku dzielnicach Kijowa spadły szczątki dronów. Ukraińska obrona powietrzna wykryła i zniszczyła kilkanaście dronów, które w nocy wleciały w przestrzeń miasta. To trzeci dzień z rzędu, kiedy Rosjanie atakują ukraińską stolicę irańskimi dronami Szahed. Zanotowano dwoje rannych. Uszkodzonych zostało kilka budynków. Zniszczenia mogą też się pojawić w trzech innych obwodach. 

Więcej o: