Boris Johnson po raz ósmy został ojcem. Frank Alfred Odyseusz otrzymał imię po greckim herosie

Żona Borisa Johnsona poinformowała o przyjściu na świat Franka Alfreda Odyseusza. Chłopiec jest ósmym dzieckiem byłego premiera Wielkiej Brytanii. Jego imię ma związek z zainteresowaniami ojca. Boris Johnson postanowił nazwać swojego potomka na cześć króla Itaki Odyseusza.

Żona Borisa Johnsona przekazała na Instagramie wiadomość o przyjściu na świat trzeciego dziecka pary. Frank Alfred Odyseusz to ósmy potomek byłego premiera Wielkiej Brytanii. Pozostałe pięcioro dzieci 59-latka urodziło się, gdy Johnson był w związkach z innymi kobietami. Media wyjaśniły, skąd wzięło się oryginalne imię najmłodszego syna brytyjskiego polityka.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Frank Alfred Odyseusz dostał imię bohatera greckiej mitologii. Boris Johnson studiował filologię klasyczną

Carrie Johnson napisała, że wraz z mężem "kocha każdą minutę" po narodzeniu Franka Alfreda Odyseusza. Kobieta zapytała również internautów, czy są w stanie zgadnąć, które z imion chłopca wybrał były premier Wielkiej Brytanii. Informacje podane przez telewizję Sky News mogą pomóc rozwikłać tę zagadkę osobom, które nie są zaznajomione ze szczegółami biografii Borisa Johnsona.

Dziennikarze przypomnieli, że Johnson studiował filologię klasyczną na Oksfordzie. Dlatego też nadał swojemu synowi imię "Odyseusz", nawiązując tym samym do bohatera greckiej mitologii, przebiegłego króla Itaki, który po dziesięcioletniej tułaczce wrócił do domu z wojny trojańskiej.

Carrie to trzecia żona Borisa Johnsona. Były premier Wielkiej Brytanii ma też nieślubne dziecko

Oprócz Franka Alfreda Odyseusza Boris Johnson ma z Carrie, swoją trzecią żoną, także syna Wilfreda i córkę Romy. Pisaliśmy, że pozostałe pięcioro dzieci Johnsona urodziło się w trakcie trwania innych związków polityka. Druga żona byłego premiera Wielkiej Brytanii (w czasie pierwszego małżeństwa żaden potomek nie przyszedł na świat) urodziła czworo z nich. Natomiast jedno dziecko jest owocem romansu Borisa Johnsona z Helen Macintyre.

Więcej o: