Turcja. Polski policjant uratował życie turysty. Zobaczył tonącego i ruszył na pomoc

Dzielnicowy z Mszczonowa (województwo mazowieckie) wypoczywał w Turcji. Podczas pływania w morzu jego uwagę zwrócił uwagę tonący mężczyzna, który po chwili zniknął pod wodą. Funkcjonariusz ruszył na pomoc i uratował życie turysty.

Dzielnicowy z podwarszawskiego Mszczonowa sierżant Paweł Nietrzebka podczas urlopu w Turcji uratował tonącego mężczyznę. Informację na ten temat opublikowała Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Turcja. Polski policjant na wczasach uratował tonącego turystę

Sierż. Paweł Nietrzebka wypoczywał wraz z rodziną na urlopie w Kemerze w Turcji. Podczas pływania w morzu policjant zauważył tonącego mężczyznę, który wołał o pomoc, a po chwili zniknął pod wodą. Mężczyzna zaczął opadać na dno. Kiedy funkcjonariusz wydobył tonącego na powierzchnię, ten pociągnął go pod wodę. Funkcjonariusz oswobodził się, zastosował chwyt ratowniczy i odholował mężczyznę do liny z bojami ograniczającymi kąpielisko. 

Dzielnicowy z Mszczonowa pomógł tonącemu. Sam jest też ratownikiem medycznym

Policja podkreśla, że funkcjonariusz wołał o pomoc, ale nikt nie reagował. Kiedy mężczyzna nieco się uspokoił, sierżant Nietrzebka udał się po pomoc. Jako że na brzegu nikogo nie było, policjant pobiegł do wypożyczalni sprzętu pływackiego. W środku znajdowało się dwóch ratowników, policjant poinformował ich więc o zajściu i razem popłynęli skuterami do mężczyzny kurczowo trzymającego się liny. Mężczyzna został wyciągnięty z wody, a na brzegu została mu udzielona pomoc. 

Żyrardowska policja podkreśla, że sierżant Paweł Nietrzebka jest ratownikiem medycznym, a od 30 lat ma uprawnienia ratownika wodnego. Funkcjonariusz szkoli też innych policjantów z zakresu pierwszej pomocy.

Więcej o: