Dwa rejony Kijowa dosłownie zalane. Miasto nawiedziły intensywne opady

Nagrania z zalanych ulic i przejść podziemnych w Kijowie obiegły media społecznościowe. Miasto w piątek po południu nawiedziły intensywne opady deszczu. Były one na tyle silne, że system kanalizacji burzowej nie nadążał z odprowadzaniem wody.

"Zła pogoda w stolicy. Dziś największe opady wystąpiły w rejonach peczerskim i hołosijiwskim" - przekazała w piątek wieczorek kijowska rada miasta. Jak dodano, "system kanalizacji burzowej nie jest przystosowany do takiej ilości opadów" i "w związku z tym w dwóch dzielnicach wystąpiły lokalne podtopienia". Na miejscu zaangażowano sprzęt pompujący.

Zobacz wideo Dawid i Mariusz żyją zawieszeni między miastami. Pożegnania są najtrudniejsze ["Jesteśmy rodziną" - odc. 3 "Na odległość)"]

"W związku z ulewami w niektórych miejscach utworzyły się korki. Apelujemy do kierowców o ostrożność na drogach. Synoptycy przewidują burze z przelotnymi opadami deszczu i nawałnicami do końca dnia" - dodano. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z zalanych ulic, przejść podziemnych, a nawet centrum handlowego, gdzie zaczęła wybijać woda.

Wojna w Ukrainie. Zełenski poza KIjowem

W stolicy Ukrainy w piątek wieczorem nie było Wołodymyra Zełenskiego. Polityk przybył z wizytą do Turcji, gdzie spotka się z prezydentem tego kraju, Recepem Tayyibem Erdoganem. "Kończymy ten aktywny dzień w Turcji" - napisał ukraiński przywódca na swoim profilu na Telegramie. "Rozmowy z prezydentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Koordynacja stanowisk w sprawie formuły pokojowej, szczytu NATO, gwarancji bezpieczeństwa i inicjatywy zbożowej. Odbudowa Ukrainy, kontrakty obronne między naszymi przedsiębiorstwami" - napisał ukraiński prezydent. Wcześniej Wołodymyr Zełenski był na Słowacji i w Czechach, a w czwartek także w Bułgarii.

***

Więcej o: