Wimbledon. Samochód wjechał w budynek szkoły. Policja: Nie żyje 8-letnia uczennica

Ośmioletnia dziewczynka zginęła w wypadku w szkole w południowo-zachodnim Londynie. W budynek w Wimbledonie uderzył samochód prowadzony przez kobietę w wieku około czterdziestu lat.

Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godz. 10:00 czasu lokalnego. Z informacji londyńskiej policji wynika, że z nieznanych powodów samochód wjechał w budynek szkoły podstawowej przy Camp Road w dzielnicy Wimbledon. Jak relacjonują świadkowie, w ciągu 15 minut na miejscu zjawili się uzbrojeni funkcjonariusze. Przebywające w budynku uczennice zostały ewakuowane - odebrali je rodzice.

Zobacz wideo Burze uderzyły w Polskę. Towarzyszyły im gradobicia, ulewy i silny wiatr

Wimbledon. Samochód wjechał w budynek szkoły podstawowej. Nie żyje ośmiolatka

Szesnaście rannych osób opatrzono na miejscu, a dziesięć trafiło do szpitala. Po południu służby podały informację o śmierci ośmioletniej dziewczynki. "Myślami jesteśmy z rodziną i przyjaciółmi dziewczynki" - przekazała policja.

Kobieta, która kierowała samochodem, została aresztowana w związku z podejrzeniami o spowodowanie śmierci wskutek niebezpiecznej jazdy. Policja podkreśla, że nie traktuje zdarzenia jako potencjalnego aktu terroru.

Study Preparatory School przy Camp Road to ekskluzywna, prywatna szkoła dla dziewcząt w wieku od 4 do 11 lat, która znajduje się w pobliżu Wimbledon Common. Na kortach Wimbledonu rozgrywany jest obecnie turniej tenisowy. 

***

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: