Grecja. Seria przestępstw wobec turystów. Brytyjka zgłosiła, że została zgwałcona przez Greka w hotelu

Kolejne dramatyczne doniesienia z Grecji. 21-letnia Brytyjka zgłosiła, że podczas wakacji została zgwałcona w hotelu przez 47-letniego Greka. Dzień wcześniej inna kobieta zeznała policji, że odurzono ją w klubie. Śledczy otrzymują zgłoszenia o przestępstwach i odnajdują ciała zaginionych. Niektórzy turyści giną w tajemniczy sposób.

Jak donosi "Daily Mail", 21-latka z Wielkiej Brytanii spędzała wakacje na wyspie Rodos w Grecji. W poniedziałek 3 lipca spotkała 47-latka, który miał zabrać ją ze sklepu w Lindos na południu wyspy do hotelu w głównym mieście na wyspie Pefkos.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Grecja. Gwałt na 21-letniej Brytyjce w hotelu. Kobieta była na wakacjach

Turystka została zaatakowana około godziny 2:00 w nocy. Według jej relacji Grek zmusił ją groźbami do obcowania płciowego. Kilka godzin później 21-latka zgłosiła przestępstwo lokalnej policji. Funkcjonariusze wystosowali prośbę o wydanie opinii przez lekarza sądowego. Ubranie, które miała na sobie pokrzywdzona, zostanie wysłane do greckiej Dyrekcji ds. Dochodzeń Kryminalnych, gdzie zostaną przeprowadzone badania DNA. 

Seria przestępstw wobec turystów spędzających wakacje w Grecji. Policja otrzymuje wiele zgłoszeń

Nie jest to jedyne przestępstwo w Grecji, z powodu którego w ostatnim czasie ucierpieli turyści. Inna Brytyjka dzień wcześniej złożyła zawiadomienie na policję w związku z incydentem w Faliraki. Kobieta była w klubie z dwiema koleżankami, kiedy nieznajoma osoba miała wstrzyknąć jej w rękę substancję odurzającą. Turystka twierdzi, że od tego momentu zaczęła mieć problemy z pamięcią. Doniesienia o dwóch zgłoszeniach Brytyjek pojawiły się po niedawnej śmierci dwóch irlandzkich nastolatków, o czym informowaliśmy w artykule wyżej. Niedawno na greckiej wyspie Sifnos znaleziono ciało 37-latki z Mołdawii, która zaginęła 30 czerwca. Więcej informacji o zdarzeniu znajduje się w artykule poniżej.

Przypomnijmy, że niedawno opinią publiczną wstrząsnęła śmierć 27-letniej Anastazji w Grecji. Kobieta w nocy z 12 na 13 czerwca została zgwałcona i zamordowana. Podejrzanym o przestępstwo jest 32-letni obywatel Bangladeszu. Kobieta wsiadła z mężczyzną na skuter, co zarejestrowały kamery. Po tym zdarzeniu Anastazja zaginęła, a kiedy ją odnaleziono, już nie żyła. Partner kobiety opowiedział o ostatnim dniu, w którym widział swoją dziewczynę. Więcej informacji znajduje się w artykule: Partner Anastazji zabiera głos: Wysłałem jej wiadomość "nie rób tego". Bałem się o nią.

Więcej o: