Wypadek na niemieckiej autostradzie. Nie żyje Polka. Apel niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Na autostradzie A72 w pobliżu Chemnitz w Niemczech doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskiej rodziny. Zginęła 49-letnia kobieta, a trzy kolejne osoby są ciężko ranne. Niemieckie MSZ szuka ich krewnych.

''Według policji BMW jechało w kierunku Hof i z niewiadomych przyczyn zjechało z drogi tuż przed węzłem Chemnitz-Rottluff, następnie wjechało na nasyp i uderzyło w ekran akustyczny oraz kilka drzew" - opisuje Tag24.

Zanim na miejscu wypadku pojawiły się służby ratownicze, kilku świadków zdarzenia pospieszyło z pomocą. W aucie zakleszczone były cztery osoby. Najcięższe obrażenia odniosła 49-letnia kobieta, która zmarła na miejscu. 47-letni kierowca, 14-letni nastolatek i 49-letni pasażer trafili do szpitala. Ich stan jest ciężki.

Według policji pojazd uczestniczący w wypadku miał szwajcarskie tablice rejestracyjne. Jednak wszyscy pasażerowie byli obywatelami Polski. 

Zobacz wideo Nagranie wypadku na trasie S12. Cztery osoby trafiły do szpitala

Przyczyny wypadku nie są znane. Krewnych rodziny szuka niemieckie MSZ

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana, policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Tag24 podaje, że służby nie mogły ustalić krewnych rodziny i do sprawy zaangażowano niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Poszukiwani są świadkowie, którzy mogą udzielić dodatkowych informacji ws. wypadku. Informacje można zgłaszać w jednostce policji w Chemnitz pod numerem telefonu 0371/87400. 

Więcej o: