Awaria kolejki górskiej w Wisconsin. Dzieci zawisły głowami w dół. Na cztery godziny [WIDEO]

Uczestnicy festiwalu Forest County w amerykańskim stanie Wisconsin w USA przeżyli chwile grozy z powodu awarii kolejki górskiej. Maszyna zawisła do góry nogami, unieruchamiając w tej pozycji jadące nią dzieci. Na pomoc poszkodowani pasażerowie atrakcji czekali aż cztery godziny.

Do nagłej awarii kolejki górskiej doszło w niedzielę (2 lipca) w trakcie festiwalu Forest County w hrabstwie Forest w stanie Wisconsin (Stany Zjednoczone). Atrakcja zwana "kulą ognia" niespodziewanie zatrzymała się na torze biegnącym do góry nogami. W fotelach znajdowały się dzieci.

Zobacz wideo Trwają protesty po strzelaninach w Serbii

USA. Wisieli cztery godziny, czekając na pomoc. Szokujący incydent z kolejką górską

Podczas feralnego przejazdu kolejką podróżowało osiem osób, w tym siedmioro dzieci i jeden dorosły. Na pomoc natychmiast wezwano strażaków, którzy na miejsce dotarli dopiero po niespełna godzinie drogi. Ich udział w akcji ratunkowej był niezbędny ze względu na posiadany przez nich pojazd z platformą wysięgnikową na dachu.

Przy jej pomocy udało się uwolnić i bezpiecznie sprowadzić na ziemię uwięzionych pasażerów atrakcji. Uczestniczący w interwencji strażacy byli bardzo zadowoleni z postawy dzieci, które nie okazywały strachu i spokojnie wykonywały ich polecenia.

USA. Kolejka stanęła na torze do góry nogami. W incydencie nikt nie ucierpiał

Przyczyna nagłego zepsucia się atrakcji nie jest na razie znana. - Wiemy, że wystąpiła awaria mechaniczna pojazdu, który utknął w pozycji pionowej. Został niedawno sprawdzony i w tej chwili nie mamy żadnych innych informacji - przekazał portalowi cbs.58.com Brennan Cook, kapitan Straży Pożarnej w Crandon. Według zasad ustalonych przez Departament Bezpieczeństwa stanu Wisconsin każda tego typu atrakcja musi być codziennie sprawdzana przed jej uruchomieniem dla klientów. Choć według oficjalnych informacji w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, uwolnione z kolejki osoby przewieziono do szpitala na badania kontrolne.

Więcej o: