Zaskakujące zdjęcia Putina. Znajdziesz prawdziwego? W kilka godzin odmłodniał i stracił opuchliznę

"Kreml nie przestaje zaskakiwać i pokazuje nowe twarze prezydenta Rosji" - napisała niezależna telewizja Biełsat i opublikowała zdjęcia Władimira Putina z trzech różnych wydarzeń. Na każdym z nich rosyjski prezydent wygląda zupełnie inaczej.

Na opublikowanych przez telewizję Biełsat fotografiach z łatwością można zauważyć różnicę w wyglądzie rosyjskiego prezydenta. Zachowanie oraz wygląd Władimira Putina można też zaobserwować na ostatnim nagraniu opublikowanym na oficjalnej stronie Kremla. Wówczas Władimir Putin zwiedzał meczet w Derbencie w Dagestanie.

Zobacz wideo Rosja zagrożeniem dla polskiej demokracji i wyborów parlamentarnych? Szrot wyjaśnia słowa Dudy

Rosja. Wygląd Władimira Putina ciągle się zmienia. Który Putin jest prawdziwy?

Telewizja Biełsat opublikowała na Twitterze zdjęcie Władimira Putina z 24 czerwca. Wygłaszał wtedy przemówienie po tym, jak Jewgienij Prigożyn ogłosił, że wyrusza z żołnierzami do Moskwy. Twarz polityka jest widocznie zaokrąglona.

"Który z Putinów to Putin? Kreml nie przestaje zaskakiwać i pokazuje nowe twarze prezydenta Rosji - w ciągu kilku godzin Putin nie tylko stracił opuchliznę, ale też sporo lat i kilogramów" - napisała telewizja Biełsat na Twitterze. 

28 czerwca zrobiono mu dwa zdjęcia, które pokazują łatwo zauważalną różnicę w wyglądzie rosyjskiego przywódcy. Jedno jest zrobione przed południem, najprawdopodobniej w Moskwie, natomiast kolejna pokazuje już twarz dyktatora po południu, gdy był w Degestanie. Nagranie opublikowano na głównej stronie Kremla.

Rosja. Putin coraz częściej korzysta z sobowtórów?

Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy przekazał, że wykorzystywanie sobowtórów przez Putina nie jest niczym nowym. Teraz przyjęło to jednak inny wydźwięk.

"O ile wcześniej było to bardziej teorią spiskową lub żartem, wydaje się, że ostatnio jest bardziej brane na serio. Trudno nie zauważyć różnicy w zachowaniu rzekomych sobowtórów (chodzenie w tłumie vs. siedzenie przy stoliku kilka metrów od innych), przebywanie Putina w dwóch różnych miejscach w tym samym czasie, wizualne różnice w wyglądzie" - przekazał Heraszczenko.

"Czy to próba subtelnego podważenia autorytetu Putina?" - zastanawiał się polityk. Dodał również, że "rosyjska machina propagandowa zaczęła ciężko pracować, aby przywrócić wizerunek Putina jako potężnego i silnego przywódcy, który zapewni bezpieczeństwo kraju".

Więcej o: