Łukaszenka chce pomóc Putinowi w modernizacji gospodarki Rosji. "Białoruś jest gotowa"

Alaksandr Łukaszenka zapewnił, że "Białoruś jest gotowa uczestniczyć w modernizacji kluczowych sektorów rosyjskiej gospodarki". - Mamy wiele pomysłów, które mogą być interesujące dla regionów Rosji - powiedział białoruski dyktator.
Zobacz wideo Nadchodzi burza lub trąba powietrzna? Zobacz, jak się zachować!

Alaksandr Łukaszenka przemawiał na 10. Forum Regionów Białorusi i Rosji. Białoruski dyktator mówił między innymi o współpracy obu państw na płaszczyźnie gospodarczej. Zwracał uwagę na częste rozmowy między nim a Władimirem Putinem, do których dochodziło w ostatnim czasie. - Kilka lat temu sprzeczaliśmy się, próbując coś udowodnić sobie nawzajem. W obecnych warunkach nie ma potrzeby przekonywania, ani w Rosji, ani w Białorusi, że nasze partnerstwo ma zalety - powiedział Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję Belta.

Łukaszenka: Białoruś jest gotowa pomóc Rosji w modernizacji kluczowych sektorów

Dyktator powiedział, że "nawet w najtrudniejszych dla Białorusi i Rosji czasach kontakty na szczeblu regionalnym aktywnie się rozwijały". - Pomogło nam to przetrwać upadek naszej państwowości i zerwanie ugruntowanych więzi gospodarczych po rozpadzie wielkiego kraju. A teraz solidne relacje pomagają nam wytrzymać nowy cios ze strony Zachodu na wszystkich frontach: gospodarczym, politycznym, ideologicznym, informacyjnym, kulturalnym i innych - powiedział. 

Łukaszenka przekonywał, że "Białoruś jest gotowa uczestniczyć w modernizacji kluczowych sektorów rosyjskiej gospodarki". - Mamy wiele pomysłów, które mogą być interesujące i ważne dla rosyjskich regionów. Są to projekty współpracy w rolnictwie, budownictwie, inżynierii mechanicznej, obróbce drewna, zaopatrzeniu w sprzęt, produkcji komponentów, produkcji żywności, przemyśle lekkim, eksploracji kosmosu, farmacji - powiedział.

Więcej o: