Kim był najmłodszy pasażer Titana? Chciał pobić rekord Guinnessa. Jego matka oddała mu swoje miejsce

Matka 19-latka, który wraz z ojcem zginął na pokładzie Titana, opowiedziała o swoim synu oraz kulisach ekspedycji. Christine Dawood poinformowała, że to ona miała wziąć udział w wyprawie, jednak ustąpiła miejsca Sulemanowi. 19-latek zamierzał na pokładzie Titana pobić rekord Guinnessa w układaniu kostki Rubika. Matka Sulemana zaprzeczyła też doniesieniom ciotki nastolatka, która twierdziła, że był on przerażony wyprawą łodzią podwodną.

Christine Dawood, matka 19-letniego uczestnika ekspedycji do wraku Titanica, udzieliła wywiadu BBC. Powiedziała, że Suleman znalazł się na pokładzie Titana, ponieważ oddała mu swoje miejsce. Chciała, by syn zrealizował plany i pobił rekord Guinnessa, układając podczas ekspedycji kostkę Rubika. Christine Dawood zrelacjonowała ostatnie chwile przed wyprawą i emocje towarzyszące 19-latkowi inaczej niż ciotka chłopca. Siostra ojca Sulemana twierdziła, że jej bratanek bał się podróży na dno oceanu, a wziął w niej udział, by zadowolić tatę.

Zobacz wideo Najsłabszym elementem każdego systemu jest człowiek. Oto błędy programistyczne, które skończyły się katastrofą [TOPtech]

Ciotka twierdziła, że Suleman był przerażony ekspedycją Titana. Matka 19-latka: Naprawdę chciał płynąć

Początkowo to Christine Dawood miała wziąć udział w wyprawie do wraku Titanica, jednak podróż została odwołana z powodu pandemii COVID-19. Później kobieta postanowiła oddać swoje miejsce synowi, który chciał uczestniczyć w ekspedycji. Inaczej postawę Sulemana opisywała jego ciotka Azmeh Dawood. Jak informowaliśmy, jej zdaniem 19-latek był "przerażony" perspektywą wyprawy Titanem, jednak zgodził się w niej uczestniczyć ze względu na ojca, który miał "obsesję" na punkcie Titanica.

Christine Dawood stwierdziła jednak, że jej syn "naprawdę chciał płynąć" Titanem. Nastolatek podzielał entuzjazm swojego ojca. - Byłam bardzo szczęśliwa z tego powodu, ponieważ obaj od dawna chcieli to zrobić - podkreśliła matka Sulemana. Kobieta wytłumaczyła też, dlaczego jej syn chciał wziąć udział w ekspedycji.

 

Matka Sulemana, nastolatka, który zginął w katastrofie Titana: Zamierzał ułożyć kostkę Rubika na głębokości 3700 metrów

Suleman Dawood, syn jednego z najbogatszych pakistańskich biznesmenów, miał pasję, którą było układanie kostki Rubika. Matka 19-letniego studenta University of Strathclyde powiedziała, że jej syn planował pobić podczas wyprawy Titana rekord świata, aby później zgłosić go do Księgi Rekordów Guinnessa.

- Powiedział: Zamierzam ułożyć kostkę Rubika 3700 metrów pod powierzchnią morza na Titanicu - przekazała Christine Dawood. Kobieta dodała, że jej syn planował to zrobić w 12 sekund. Ojciec nastolatka zabrał ze sobą aparat, aby uwiecznić ten moment.

Więcej o: