Włochy. "Atak terrorystyczny" wywołał panikę w Trofarello. Okazało się, że to wieczór kawalerski

Grupa uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach, kaskach oraz w ubraniach nawiązujących do organizacji islamskich fundamentalistów niespodziewanie zjawiło się w domu jednego z mieszkańców Trofarello we Włoszech. Ten widok przeraził sąsiadów, którzy wezwali odpowiednie służby - okoliczności zdarzenia są zaskakujące.

Dziewięciu mężczyzn zorganizowało mieszkańcowi włoskiej miejscowości Trofarello (region Piemont, prowincja Turyn) niezapomniany wieczór kawalerski. Zorganizowali tak realistyczne porwanie mężczyzny, że przerażeni sąsiedzi zawiadomili karabinierów.

Zobacz wideo Radosław Fogiel gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (26.06)

Włochy. "Atak terrorystyczny" czy początek wieczoru kawalerskiego?

Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci przyszłego pana młodego oraz jego sąsiadów. 25 czerwca około godz. 12.00 grupa uzbrojonych mężczyzn w kaskach, kominiarkach oraz strojach z oznaczeniami przypominającymi ISIS wpadła do domu mieszkańca Trofarello.

Jak się później okazało, był to żart jego przyjaciół, którzy postanowili zorganizować mu niezapomniany wieczór kawalerski i zadbali o wszystkie szczegóły tak, aby całe zdarzenie było bardzo realistyczne. Mężczyźni związali swojego 30-letniego  kolegę, zakneblowali mu usta, wrzucili do samochodu i wywieźli z domu - przekazała włoska "Corriere della Sera".

Całe zdarzenie obserwowali sąsiedzi pana młodego, którzy wpadli w panikę i wezwali odpowiednie służby bezpieczeństwa. Jeden z sąsiadów był tak przerażony całą sytuacją, że źle się poczuł i zasłabł - przekazały włoskie media.

Włochy. Dziewięciu mężczyzn zatrzymanych po "uprowadzeniu" 30-latka

Po pewnym czasie mężczyźni, którzy "porwali" kawalera, zostali schwytani przez włoskich karabinierów, dzięki fotografiom tablic rejestracyjnych samochodu, które zrobili sąsiedzi. Usłyszeli już zarzuty wywołania fałszywego alarmu. Zabrano im również repliki broni, kominiarki, kaski oraz ubrania z symbolami, które wywołują strach i panikę.

Więcej o: